P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ametnikud võtsid taas altkäemaksu

Risto Berendson
, reporter
Ametnikud võtsid taas altkäemaksu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Mustamäe büroo angaar, kus kõikide autode seisukord enne registrisse kandmist üle kontrollitakse. Pildil olevad autod ei ole skandaaliga seotud.
Mustamäe büroo angaar, kus kõikide autode seisukord enne registrisse kandmist üle kontrollitakse. Pildil olevad autod ei ole skandaaliga seotud. Foto: Jaanus Lensment

Sügisel, kui avalikkus lahkas maanteeameti Mustamäe teenindusbüroo sõidueksamineerijate korruptsiooniteemat, toimetas politsei parajasti sama asutust puudutava hoopis huvitavama altkäemaksukuriteoga.

Maanteeameti Tallinna Mustamäe teenindusbüroos olid oktoobri lõpus tõeliselt «hullud päevad». Puhkenud altkäemaksuskandaal oli äsja päevapealt ametist viinud rohkem kui pooled büroo sõidueksamineerijaist.

Erakordne olukord nõudis värskelt ametisse asunud maanteeameti peadirektori Priit Sauki isiklikku sekkumist. Allesjäänud töötajad kutsuti kokku õppeklassi, kus peadirektor pidas neile kõne sellest, kui halb on korruptsioon ja kuidas seda vältida.

Tagasi üles