R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühiuudised

Postimees
Välismaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

TSITAAT

«Sellist asja nagu normaalne enam ei ole.»

Brüsseli linnapea Yvan Mayeuri vastus küsimusele, kas elu Belgia pealinnas on normaliseerumas.
------------------------

150 lõhkekeha leiti vabastatud iidse Palmyra mälestiste juurest.

Savtšenko võidakse vahetada Buti ja Jarošenko vastu

Venemaa kohtus 22 aastaks vangi mõistetud Ukraina kodanik Nadežda Savtšenko võidakse vahetada rühma venemaalaste vastu, sealhulgas USAs vanglakaristust kandvate Viktor Buti ja Konstantin Jarošenko vastu, edastasid eile Interfaxile informeeritud allikad.

«Praegu käivad konsultatsioonid, ka konfidentsiaalseid kanaleid pidi Savtšenko vabastamiseks vangide vahetuse teel. Venemaa pakkus välja nimekirja oma kodanikest, kelle vastu ta on valmis Ukraina sõjaväelase vahetama,» ütles üks agentuuriga suhelnuid.

Tema andmetel kuuluvad nimekirja USAs pikaks ajaks vangi mõistetud relvakaupmees Viktor But ja lendur Konstantin Jarošenko. Venemaalane Viktor But võeti kinni 6. märtsil 2008 Bangkokis ja anti pärast kahe aasta pikkust kohtuvaidlust välja USA-le, kus ta Colombia sissirühmituse FARC relvastamise eest 25 aastaks vangi mõisteti. But istub Illinoisis Marioni föderaalvanglas. Teine venemaalane, lendur Konstantin Jarošenko mõisteti USAs 20 aastaks vangi katse eest toimetada riiki suur hulk kokaiini. Interfax/BNS

Postimehe uudis Savtšenko juhtumi tunnistajast jõudis BBCsse

Postimehes ilmunud artikkel Eestis vahi alla võetud Vladimir Poljakovist kui võimalikust tunnistajast Nadia Savtšenko juhtumis jõudis Briti ringhäälingu BBC veergudele.

Savtšenko mõisteti väga küsitavate tõendite alusel süüdi selles, et Venemaa väitel juhtis ta Ukraina suurtükiväe tule tsiviilelanike peale, mille tagajärjel hukkusid Vene riikliku tele- ja raadiokompanii VGTRK ajakirjanikud.

BBC Ukraina osakond refereeris Postimehe artiklit, mille kohaselt oli miinide plahvatamise hetkel väidetavalt nende kahe ajakirjaniku kõrval just Eesti kodanik Vladimir Poljakov, kes võib olla oluline tunnustaja selles juhtumis. PM

Tagasi üles