Sisukord
Arvamus
Tänane leht
31.03.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Paldiski maantee läheb remonti Palju õnne Päästeamet räägib lahti laiemad ümberkorralduskavad (1) Tagakülg Kreeka esitas Eestile veel kolme põgeniku toimikud Oodatud duell jäi ära Vehklemispealinn saab esindusliku vehklemishalli Eesti lühiuudised Toobal hakkab kontrollima erakondade rahastamist (1) Kodukandirahvas kaebas Toobali Keskerakonna aukohtusse Esikülg 31. märts Male Eesti konsul kohtus Moskvas vahistatud ettevõtjaga Mälumäng Kargud kadunukesele: kes oleks pidanud inimeste elusolekut kontrollima? Majandus Swedbanki juhi draama jätkus nõukogu esimehe väljavahetamisega Gildi petetud ärimehed nõuavad riigilt hüvitist (26) Välismaa USA-l on kavas 2017. aastast suurendada sõjalist kohalolekut Ida-Euroopas Belgia võimude suutmatus saab avalikuks Brasiilia tüürib kaose suunas (2) Brasiilia majandus langeb järsult Hanso: Eesti julgeolek üksi pole NATO teema Arvamus Michael Weiss: terroristid on võitmas (24) Kaire Uusen: kas see on lõpp? Ei, kõik kestab edasi (1) Urmas Varblane, Andres Liinat: umbusaldus läheb kalliks maksma – uus riigihangete seadus võiks säästa kümneid miljoneid (1) Postimees 1994. aastal: politseinik laskis enda haiglas maha (2) Päeva karikatuur Juhtkiri: kompromiss vs. konflikt (1) Urve Eslas: kuidas päästa Euroopat? (9) Kultuur Jõulise naise ja hapra mehe duett Psühholoogiline dokfilm «Vaikuse nägu» Postimehe Kinos Taevakivid nagu juhuste sadu Sport Mariel Gregor: tõeline Eesti märk öö hakul Pariisis (1) Lubadused, mille täitmine näib EOK juhina võimatu (7) Võitlejahinge ja tarkust rahaga ei osta Tallinn Tallinna lühiuudised Paldiski maantee läheb remonti Tarbija Aednikke ootab kevadine viljapuulõikus Kuidas ma vanaema õunapuud ära rikkusin AK Taevakivid nagu juhuste sadu Tartu Matti Maimets: Zika on probleem, ning ei ole ka Jõekohvikust võib lõpuks asjagi saada (2) Rahvusarhiiv hakkas kolima Rebase sadam plaanib väikepaatide hoidlat Kuradile võistlus! Tartlane peseb üha usinamalt Konnad asuvad varsti teele Vilunud tõstja unistab maailmameistritiitlist Kirjaniku lummav kasvamine Galerii näitab kõrvuti kahe skulptori loomingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1994. aastal: politseinik laskis enda haiglas maha

1 min lugemist
Оружие. Иллюстративное фото. FOTO: Corbis/Scanpix

Esmaspäeva õhtul laskis end Valga haiglas teenistusrelvast maha 32-aastane Valga politseiprefektuuri korrapidamisteenistuse inspektor A. T., olles enne alkoholi tarvitanud. Isata jäid kaks väikest last.

Valga politseiprefekt Jaan Noorsalu ütles Postimehele, et A. T.-l olid viimasel ajal oma naisega suhted sassis: jaanuaris ja veebruaris oli ta olnud Valga haiglas ravimas kõhunääret ning tutvunud seal 25-aastase meditsiiniõega.

Esmaspäeval oli A. T. 24-tunnises vahetuses tööl, kui läks õhtul oma tuttava meditsiiniõe poole külla. Kuna otsitavat kodus ei olnud, laskis A. T. teenistuspüstolist käe marraskile. Seejärel sõideti haiglasse kätt siduma, arstidelt küsis A. T. tugevatoimelist rahustit, kuid seda ei antud.

Haiglas kohtas A. T. otsitavat meditsiiniõde. Ta võttis revolvri välja ja ähvardas end maha lasta, juhul kui neiu ei peaks teda armastama. Viimane väitis, et armastab ja ärgu lasku. Samas viibisid arst ja veel üks meditsiiniõde.

Nagu Jaan Noorsalu lisas, et veenmine ei aidanud ja A. T. relva ära ei pannud ja kell kolmveerand kümme õhtul laskis ta endale kuuli paremasse rinnapoolde. Kuul läbis kopsu ja maksa ning väljus seljast. Ehkki A. T.-d asuti opereerima, suri ta 45 minutit hiljem operatsioonilaual.

Valga politseiprefekt Jaan Noorsalu ütles, et A. T.-le pole teenistusalaselt suurt halba ette heita, kuid lisas, et viimasel nädalal oli mainitud meditsiinõe sõnul lubanud end korduvalt maha lasta.

31.03.1994

Seotud lood
    30.03.2016 01.04.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto