Sisukord
Kultuur
Tänane leht
31.03.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Paldiski maantee läheb remonti Palju õnne Päästeamet räägib lahti laiemad ümberkorralduskavad (1) Tagakülg Kreeka esitas Eestile veel kolme põgeniku toimikud Oodatud duell jäi ära Vehklemispealinn saab esindusliku vehklemishalli Eesti lühiuudised Toobal hakkab kontrollima erakondade rahastamist (1) Kodukandirahvas kaebas Toobali Keskerakonna aukohtusse Esikülg 31. märts Male Eesti konsul kohtus Moskvas vahistatud ettevõtjaga Mälumäng Kargud kadunukesele: kes oleks pidanud inimeste elusolekut kontrollima? Majandus Swedbanki juhi draama jätkus nõukogu esimehe väljavahetamisega Gildi petetud ärimehed nõuavad riigilt hüvitist (26) Välismaa USA-l on kavas 2017. aastast suurendada sõjalist kohalolekut Ida-Euroopas Belgia võimude suutmatus saab avalikuks Brasiilia tüürib kaose suunas (2) Brasiilia majandus langeb järsult Hanso: Eesti julgeolek üksi pole NATO teema Arvamus Michael Weiss: terroristid on võitmas (24) Kaire Uusen: kas see on lõpp? Ei, kõik kestab edasi (1) Urmas Varblane, Andres Liinat: umbusaldus läheb kalliks maksma – uus riigihangete seadus võiks säästa kümneid miljoneid (1) Postimees 1994. aastal: politseinik laskis enda haiglas maha (2) Päeva karikatuur Juhtkiri: kompromiss vs. konflikt (1) Urve Eslas: kuidas päästa Euroopat? (9) Kultuur Jõulise naise ja hapra mehe duett Psühholoogiline dokfilm «Vaikuse nägu» Postimehe Kinos Taevakivid nagu juhuste sadu Sport Mariel Gregor: tõeline Eesti märk öö hakul Pariisis (1) Lubadused, mille täitmine näib EOK juhina võimatu (7) Võitlejahinge ja tarkust rahaga ei osta Tallinn Tallinna lühiuudised Paldiski maantee läheb remonti Tarbija Aednikke ootab kevadine viljapuulõikus Kuidas ma vanaema õunapuud ära rikkusin AK Taevakivid nagu juhuste sadu Tartu Matti Maimets: Zika on probleem, ning ei ole ka Jõekohvikust võib lõpuks asjagi saada (2) Rahvusarhiiv hakkas kolima Rebase sadam plaanib väikepaatide hoidlat Kuradile võistlus! Tartlane peseb üha usinamalt Konnad asuvad varsti teele Vilunud tõstja unistab maailmameistritiitlist Kirjaniku lummav kasvamine Galerii näitab kõrvuti kahe skulptori loomingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jõulise naise ja hapra mehe duett

2 min lugemist
Michael Turinsky ja Doris Uhlichi lavaline duett. FOTO: Vaba lava

Laval on kaks keha, üks neist ratastoolis. Nad kompavad teineteist, saavad üheks, lõhuvad end laiali ja leiavad uuesti. See on lõputu ring, mis kordub taas, teisalt lihtsalt mingi hetk meie elude reas.

Tellijale Tellijale

Möödunud nädalavahetusel Vabal Laval etendunud koreograafide Doris Uhlichi (see Austria koreograaf tegi eelmisel sügisel samas kohas palju kõneainet tekitanud lavastuse «alastusest enam») ja Michael Turinsky lavaline duett on kaashaarav ja muljet avaldav. Uhlich on suurt kasvu, tugev jõuline naine ning Turinsky habras, tundlik ja iga väiksematki vibratsiooni endasse haarav mees. See vastandus töötab väga häst ja paneb jälgima.

Turinsky liigutused on nii plastilised, et algul ei saa arugi, et mees päriselt väikese kehalise puudega on. Tundub, et ta lihtsalt mängib väga hästi. Ka lavastuse treiler ei reeda seda karvavõrdki, mistõttu uurin enne etendust ühelt teatriinimeselt, et kuidas sellega siis ikka on. «Mis naljakas küsimus – muidugi on ta päriselt invaliid – ega see mingi teater ei ole!»

30.03.2016 01.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto