Sisukord
Majandus
Tänane leht
31.03.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Paldiski maantee läheb remonti Palju õnne Päästeamet räägib lahti laiemad ümberkorralduskavad (1) Tagakülg Kreeka esitas Eestile veel kolme põgeniku toimikud Oodatud duell jäi ära Vehklemispealinn saab esindusliku vehklemishalli Eesti lühiuudised Toobal hakkab kontrollima erakondade rahastamist (1) Kodukandirahvas kaebas Toobali Keskerakonna aukohtusse Esikülg 31. märts Male Eesti konsul kohtus Moskvas vahistatud ettevõtjaga Mälumäng Kargud kadunukesele: kes oleks pidanud inimeste elusolekut kontrollima? Majandus Swedbanki juhi draama jätkus nõukogu esimehe väljavahetamisega Gildi petetud ärimehed nõuavad riigilt hüvitist (26) Välismaa USA-l on kavas 2017. aastast suurendada sõjalist kohalolekut Ida-Euroopas Belgia võimude suutmatus saab avalikuks Brasiilia tüürib kaose suunas (2) Brasiilia majandus langeb järsult Hanso: Eesti julgeolek üksi pole NATO teema Arvamus Michael Weiss: terroristid on võitmas (24) Kaire Uusen: kas see on lõpp? Ei, kõik kestab edasi (1) Urmas Varblane, Andres Liinat: umbusaldus läheb kalliks maksma – uus riigihangete seadus võiks säästa kümneid miljoneid (1) Postimees 1994. aastal: politseinik laskis enda haiglas maha (2) Päeva karikatuur Juhtkiri: kompromiss vs. konflikt (1) Urve Eslas: kuidas päästa Euroopat? (9) Kultuur Jõulise naise ja hapra mehe duett Psühholoogiline dokfilm «Vaikuse nägu» Postimehe Kinos Taevakivid nagu juhuste sadu Sport Mariel Gregor: tõeline Eesti märk öö hakul Pariisis (1) Lubadused, mille täitmine näib EOK juhina võimatu (7) Võitlejahinge ja tarkust rahaga ei osta Tallinn Tallinna lühiuudised Paldiski maantee läheb remonti Tarbija Aednikke ootab kevadine viljapuulõikus Kuidas ma vanaema õunapuud ära rikkusin AK Taevakivid nagu juhuste sadu Tartu Matti Maimets: Zika on probleem, ning ei ole ka Jõekohvikust võib lõpuks asjagi saada (2) Rahvusarhiiv hakkas kolima Rebase sadam plaanib väikepaatide hoidlat Kuradile võistlus! Tartlane peseb üha usinamalt Konnad asuvad varsti teele Vilunud tõstja unistab maailmameistritiitlist Kirjaniku lummav kasvamine Galerii näitab kõrvuti kahe skulptori loomingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Swedbanki juhi draama jätkus nõukogu esimehe väljavahetamisega

2 min lugemist
Swedbanki nõukogu senine esimees Anders Sundström on kaotanud aktsionäride toetuse. FOTO: Claudio Bresciani / Scanpix

Swedbank ei esita senist nõukogu esimeest Anders Sundströmi üldkoosolekule tagasivalimiseks, sest aktsionärid ei taha tema jätkamist.

Swedbanki nõukogu liikmete nimetamise komitee, mis koosneb nelja suure aktsionäri esindajatest ja Sundströmist endast, pani veebruaris ette lisada panga tänavuse üldkoosoleku päevakavva Sundströmi tagasivalimine. Eile teatas komitee aga ettepaneku see punkt tagasi võtta.

«Pärast ettepaneku avalikustamist oli komiteel dialoog komitees mitte esindatud institutsionaalsete investoritega. Komitee saab nüüd järeldada, et ettepanekul taasvalida Anders Sundström esimeheks ei ole piisavalt toetust, et seda esitada,» teatas komitee pressiteates.

Swedbanki ühe suurema aktsionäri, kindlustusseltsi Folksam tegevjuht Jens Henriksson, kes on ühtlasi komitee liige, selgitas Rootsi ärilehele Dagens Industri (DI), et institutsionaalsete investorite esindajad pidasid teisipäeval koosoleku ja seal Sundströmi kandidatuur suurt toetust ei saanud.

«Sellise tähtsa asutuse nagu Swedbank nõukogu esimehel peab olema laiapõhjaline toetus. Tulime järeldusele, et see ei ole midagi, mida peaksime üritama võita poolthäälte kokkulugemisega üldkoosolekul, vaid pigem peaksime uuesti järele mõtlema,» rääkis Henriksson DI-le.

Sestap informeeris komitee Sundströmi, et teda ei esitata, ning tegi ettepaneku, et esimeheks tuleks aastaks ajaks – järgmise aasta üldkoosolekuni – valida praegune aseesimees Lars Idermark.

«Kaitsmaks panka, selle kaubamärki ning loomaks tingimusi järgmiseks arenguetapiks, olen taas nõustunud saama esimeheks käesolevaks aastaks,» ütles Idermark pressiteate vahendusel. Idermark oli nõukogu esimees ka aastal 2012.

Komitee teatel on Idermarkil Rootsi institutsionaalsete investorite laiapõhjaline toetus.

«On selge, et see lärm, mida Swedbanki ümber on hiljuti löödud, on halva mõjuga. Idermarki valides loodame, et saame anda pangale rahu ja vaikust,» ütles Henriksson Rootsi ärilehele.

Uue nõukogu esimehe kandidaadi esitab komitee Henrikssoni sõnul Swedbanki järgmisele üldkoosolekule tuleval aastal.

Suur verevahetus juhtkonnas läks Swedbankis lahti juba mullu detsembris, kui lõpetati suurettevõtete üksuse juhi Magnus Gagner-Geeberi leping. Enne seda sügisel oli DI paljastanud, et Gagner-Geeber ja finantsjuht Göran Bronner on pangatöö kõrvalt üles ehitanud kena eraviisilise kinnisvaraimpeeriumi, kusjuures nende kinnisvaraäri partnerid said Swedbankist suuri laene.

Sama skandaal oli ilmselt ka põhjus, miks  seitse aastat edukalt panka juhtinud tegevjuhi Michael Wolfi leping tänavu veebruaris üles öeldi. Bronner esitas lahkumisavalduse nädal tagasi, ehkki jääb tööle veel teise kvartali tulemuste teatavaks tegemiseni juuli keskel. Bronneri asemele saab finantsjuhiks senine riskijuht Anders Karlsson.

Seotud lood
30.03.2016 01.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto