L, 26.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Oodatud duell jäi ära

Dagne Mihkels
, reporter
Oodatud duell jäi ära
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keskerakonna Raplamaa piirkonna senine juht Mailis Reps jätkab samas rollis; eelmisel nädalal pikendati ka tema mandaati riigikogu fraktsiooni aseesimehena.
Keskerakonna Raplamaa piirkonna senine juht Mailis Reps jätkab samas rollis; eelmisel nädalal pikendati ka tema mandaati riigikogu fraktsiooni aseesimehena. Foto: Eero Vabamägi

Keskerakonna Raplamaa piirkonna juhiks valiti eile õhtul Mailis Reps, kes sai vaid ühe vastuhääle. Algselt tema vastu kandideerima pidanud Erki Savisaar loobus viimasel hetkel kandideerimast, seega oli Reps ainus kandidaat.

Kirglik parteisisene duell, kumma leeri esindajast saab Keskerakonna Rapla piirkonna juht, jäi mõneti üllatuslikult ära. Juba päeval liikusid jutud, et Savisaar võib kandideerimast loobuda.

Reps märkis kell 18, vahetult enne piirkonnakonverentsi algust, et sai viis minutit varem teada, et jääb ainsaks kandidaadiks. «Keskkontori poisid andsid mõista, et vastaskandidaati ei esitata,» nentis ta.

Repsi sõnul oli see talle üllatuseks, kuna ta valmistus halvimaks. Samuti märkis ta, et arvestades seda, mis nägude ja olekuga olid partei keskkontori esindajad, jäi talle mulje, et keskkontor plaanis talle päris kindlasti vastaskandidaati, kuid viimasel minutil plaan ebaõnnestus.

Põhjuseks, miks olukord selliselt lahenes, pakkus Reps, et Savisaar otsustas selja sirgeks lüüa. «Ta võis otsida teid, et see sõjakirves maha matta,» nentis Reps. «See oleks väga tema moodi, ta on oma olemuselt just selline.»

Savisaar ise, kes ilmus üritusele poole pealt, ütles, et otsustas tõesti alles viimasel hetkel mitte kandideerida. Miks, sellele ta selget vastust ei andnud.

Savisaare sõnul plaanis ta esialgu kandideerida, sest leidus neid, kes seda tungivalt soovisid. Kes, seda ta ei täpsustanud, põhjendades, et «muidu hakatakse neid inimesi äkki taga kiusama».

Savisaar märkis, et kuna ta on Rapla piirkonna kuraator, saab ta piirkonna arengusse panustada niikuinii, selleks ei pea piirkonna juht olema.

Hoolimata mittekandideerimisest tuli Savisaar kohale, et õnnitleda uut juhti. «On iseenesestmõistetav, et tulen kuraatorina kohale ja õnnitlen isiklikult uut piirkonna juhti,» märkis ta.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles oma kõne alguses, et tal on siiralt hea meel, et Rapla koosolek paistab mööduvat nii, et otsuseid teevad Rapla inimesed, ja just nii, nagu nad õigeks peavad. «Nii ongi loomulik,» märkis ta.

Märtsi algul partei häälekandjas Kesknädalas ilmunud portreeloos kinnitas Erki Savisaar, et kandideerib Raplamaa piirkonna juhiks. «Olen ise maal kasvanud ja ega ma seda Raplamaad karda,» lisas ta toona veel.

Eile päeval jäi Savisaar õhtu osas salapäraseks ning vastas Postimehe küsimusele, kas ta ei plaanigi Raplamaa piirkonna juhi kohale kandideerida, järgmiselt: «Hetkel ei ole seda otsust veel tehtud. Asi hakkab peale kell kuus ja selleks ajaks on pilt selge.»

Tema kandideerimine oli küsitav, sest eile valiti juhte ka partei Mustamäe piirkonnas ja piirkonna aseesimeheks sai just Erki Savisaar.

Üks inimene ei saa ju korraga kahe piirkonna eesotsas olla?

«Jah, korraga ei saa, aga alates tänasest (eilsest – toim) võin ma Raplasse minna,» kommenteeris Savisaar. Kas ta sinna läheb, ei soostunud mees ka pärast mitmekordset küsimist avalikustama.

Märksõnad
Tagasi üles