Sisukord
Eesti
Tänane leht
31.03.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Paldiski maantee läheb remonti Palju õnne Päästeamet räägib lahti laiemad ümberkorralduskavad (1) Tagakülg Kreeka esitas Eestile veel kolme põgeniku toimikud Oodatud duell jäi ära Vehklemispealinn saab esindusliku vehklemishalli Eesti lühiuudised Toobal hakkab kontrollima erakondade rahastamist (1) Kodukandirahvas kaebas Toobali Keskerakonna aukohtusse Esikülg 31. märts Male Eesti konsul kohtus Moskvas vahistatud ettevõtjaga Mälumäng Kargud kadunukesele: kes oleks pidanud inimeste elusolekut kontrollima? Majandus Swedbanki juhi draama jätkus nõukogu esimehe väljavahetamisega Gildi petetud ärimehed nõuavad riigilt hüvitist (26) Välismaa USA-l on kavas 2017. aastast suurendada sõjalist kohalolekut Ida-Euroopas Belgia võimude suutmatus saab avalikuks Brasiilia tüürib kaose suunas (2) Brasiilia majandus langeb järsult Hanso: Eesti julgeolek üksi pole NATO teema Arvamus Michael Weiss: terroristid on võitmas (24) Kaire Uusen: kas see on lõpp? Ei, kõik kestab edasi (1) Urmas Varblane, Andres Liinat: umbusaldus läheb kalliks maksma – uus riigihangete seadus võiks säästa kümneid miljoneid (1) Postimees 1994. aastal: politseinik laskis enda haiglas maha (2) Päeva karikatuur Juhtkiri: kompromiss vs. konflikt (1) Urve Eslas: kuidas päästa Euroopat? (9) Kultuur Jõulise naise ja hapra mehe duett Psühholoogiline dokfilm «Vaikuse nägu» Postimehe Kinos Taevakivid nagu juhuste sadu Sport Mariel Gregor: tõeline Eesti märk öö hakul Pariisis (1) Lubadused, mille täitmine näib EOK juhina võimatu (7) Võitlejahinge ja tarkust rahaga ei osta Tallinn Tallinna lühiuudised Paldiski maantee läheb remonti Tarbija Aednikke ootab kevadine viljapuulõikus Kuidas ma vanaema õunapuud ära rikkusin AK Taevakivid nagu juhuste sadu Tartu Matti Maimets: Zika on probleem, ning ei ole ka Jõekohvikust võib lõpuks asjagi saada (2) Rahvusarhiiv hakkas kolima Rebase sadam plaanib väikepaatide hoidlat Kuradile võistlus! Tartlane peseb üha usinamalt Konnad asuvad varsti teele Vilunud tõstja unistab maailmameistritiitlist Kirjaniku lummav kasvamine Galerii näitab kõrvuti kahe skulptori loomingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oodatud duell jäi ära

2 min lugemist
Keskerakonna Raplamaa piirkonna senine juht Mailis Reps jätkab samas rollis; eelmisel nädalal pikendati ka tema mandaati riigikogu fraktsiooni aseesimehena. FOTO: Eero Vabamägi

Keskerakonna Raplamaa piirkonna juhiks valiti eile õhtul Mailis Reps, kes sai vaid ühe vastuhääle. Algselt tema vastu kandideerima pidanud Erki Savisaar loobus viimasel hetkel kandideerimast, seega oli Reps ainus kandidaat.

Kirglik parteisisene duell, kumma leeri esindajast saab Keskerakonna Rapla piirkonna juht, jäi mõneti üllatuslikult ära. Juba päeval liikusid jutud, et Savisaar võib kandideerimast loobuda.

Reps märkis kell 18, vahetult enne piirkonnakonverentsi algust, et sai viis minutit varem teada, et jääb ainsaks kandidaadiks. «Keskkontori poisid andsid mõista, et vastaskandidaati ei esitata,» nentis ta.

Repsi sõnul oli see talle üllatuseks, kuna ta valmistus halvimaks. Samuti märkis ta, et arvestades seda, mis nägude ja olekuga olid partei keskkontori esindajad, jäi talle mulje, et keskkontor plaanis talle päris kindlasti vastaskandidaati, kuid viimasel minutil plaan ebaõnnestus.

Põhjuseks, miks olukord selliselt lahenes, pakkus Reps, et Savisaar otsustas selja sirgeks lüüa. «Ta võis otsida teid, et see sõjakirves maha matta,» nentis Reps. «See oleks väga tema moodi, ta on oma olemuselt just selline.»

Savisaar ise, kes ilmus üritusele poole pealt, ütles, et otsustas tõesti alles viimasel hetkel mitte kandideerida. Miks, sellele ta selget vastust ei andnud.

Savisaare sõnul plaanis ta esialgu kandideerida, sest leidus neid, kes seda tungivalt soovisid. Kes, seda ta ei täpsustanud, põhjendades, et «muidu hakatakse neid inimesi äkki taga kiusama».

Savisaar märkis, et kuna ta on Rapla piirkonna kuraator, saab ta piirkonna arengusse panustada niikuinii, selleks ei pea piirkonna juht olema.

Hoolimata mittekandideerimisest tuli Savisaar kohale, et õnnitleda uut juhti. «On iseenesestmõistetav, et tulen kuraatorina kohale ja õnnitlen isiklikult uut piirkonna juhti,» märkis ta.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles oma kõne alguses, et tal on siiralt hea meel, et Rapla koosolek paistab mööduvat nii, et otsuseid teevad Rapla inimesed, ja just nii, nagu nad õigeks peavad. «Nii ongi loomulik,» märkis ta.

Märtsi algul partei häälekandjas Kesknädalas ilmunud portreeloos kinnitas Erki Savisaar, et kandideerib Raplamaa piirkonna juhiks. «Olen ise maal kasvanud ja ega ma seda Raplamaad karda,» lisas ta toona veel.

Eile päeval jäi Savisaar õhtu osas salapäraseks ning vastas Postimehe küsimusele, kas ta ei plaanigi Raplamaa piirkonna juhi kohale kandideerida, järgmiselt: «Hetkel ei ole seda otsust veel tehtud. Asi hakkab peale kell kuus ja selleks ajaks on pilt selge.»

Tema kandideerimine oli küsitav, sest eile valiti juhte ka partei Mustamäe piirkonnas ja piirkonna aseesimeheks sai just Erki Savisaar.

Üks inimene ei saa ju korraga kahe piirkonna eesotsas olla?

«Jah, korraga ei saa, aga alates tänasest (eilsest – toim) võin ma Raplasse minna,» kommenteeris Savisaar. Kas ta sinna läheb, ei soostunud mees ka pärast mitmekordset küsimist avalikustama.

Seotud lood
30.03.2016 01.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto