E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viljandi koolitulistaja isalt relva ära ei võeta

Madis Luik
, reporter
Viljandi koolitulistaja isalt relva ära ei võeta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu maakohus saatis üle-eelmise aasta oktoobris õpetaja tapmises süüdi mõistetud nooruki üheksaks aastaks vanglasse.
Tartu maakohus saatis üle-eelmise aasta oktoobris õpetaja tapmises süüdi mõistetud nooruki üheksaks aastaks vanglasse. Foto: Elmo Riig / Sakala

Tartu ringkonnakohus otsustas eile, et eelmisel aastal Viljandis õpetajat tulistanud koolipoisi kriminaalkaristus jääb üldjoontes samaks, muudatused tehti vaid kohtukulude kandmises  ning samuti otsustati, et süüdistatava isalt ei võeta ära revolvrit, millega poiss õpetajat tulistas.

Ringkonnakohus muutis Tartu maakohtu otsust vaid niipalju, et poisi isalt mõisteti välja nii menetluskulud kui ka tsiviilhagi läbivaatamisega seotud kulud ja kannatanutelt nende tsiviilhagi läbivaatamisega seotud kulud. Menetluskulud jäid kohtuotsuse järgi süüdistatava enda kanda ning mõlema tsiviilhagi läbivaatamise kulud riigi kanda. 

Sellega rahuldas kohus osaliselt süüdistatava isa kui tsiviilkostja esindaja taotluse, kuid jättis rahuldamata prokuröri, süüdistatava kaitsja ja kannatanute esindaja taotlused.

Tagasi üles