Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kosovlane põgenes vendeta eest Eestisse

6 min lugemist
Mevlud, tema Eestis sündinud tütar ja naine FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Nagu mainis president Toomas Hendrik Ilves oma vabariigi aastapäeva kõnes, ei ole kaugeltki kõik sisserändajad pärit sõjakolletest. «Neil tuleb aidata luua heaolu oma kodus,» vihjas ta tulijate tegelikele põhjustele. Aga hoopis teine asi on riigipea sõnul põgenikega ning seejuures ei page ka mitte kõik põgenikud sõja eest. Viimaste hulka kuulub politsei- ja piirivalveameti hinnangul ka Rakveres elav Mevlud (täisnimi on Postimehele teada – G. B.), kes põgenes Kosovost teda ähvardava tapmise eest.

Tellijale

«Minu vend andis ennast kohe võimudele üles, aga enne seda ta helistas mulle ja rääkis juhtunust. Ta hoiatas mind, et tapetu naise vend oli juba jõudnud temaga ühendust võtta ning ähvardanud mind teise ilma saata, ning lisas, et ma vaadaku nii enda kui ka oma pere järele,» meenutab Mevlud.

Tund hiljem saabusid Mevludi koju politseinikud, kes ütlesid otse välja, et nende käed jäävad tema ja ta pere (toona kasvas peres üks laps – G. B.) turvalisuse tagamisel lühikeseks, mistõttu peaksid nad oma elu huvides parem kodust lahkuma. «Mul ei jäänud muud üle, kui saata naine ja poeg ämma juurde ning suunduda ise pealinna. Kusjuures politsei saatis mind kõigest kolm kilomeetrit linnast välja ja siis olin omapäi,» märgib ta.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto