T, 5.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tulik lahkub laimukampaania tõttu IRList

Merike Teder
, reporter
Tulik lahkub laimukampaania tõttu IRList
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõuna-Eesti Hooldekeskuse juhi Ülo Tuliku hinnangul on rahandusministeeriumi ametnikud võtnud endale Eestis kohtu rolli ning mõistavad ettevõtteid süüdi esialgsete uurimismaterjalide põhjal.
Lõuna-Eesti Hooldekeskuse juhi Ülo Tuliku hinnangul on rahandusministeeriumi ametnikud võtnud endale Eestis kohtu rolli ning mõistavad ettevõtteid süüdi esialgsete uurimismaterjalide põhjal. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) asutajaliige, endine Võru maavanem ja linnapea, XII riigikogu koosseisu liige Ülo Tulik teatas, et lahkub erakonnast parteiliikmete organiseeritud laimukampaania pärast.

«Tegemist on raske, kuid möödapääsmatu sammuga, mille on tinginud IRLi juhtliikmete tegevus, sealhulgas aukohtu tegevusetus. Lisaks minule lahkub 16 liiget, kellest mitmedki on kuulunud erakonda alates selle asutamisest. Samuti saadavad elektroonilise avalduse IRList lahkumiseks enam kui kümme inimest,» teatas Ülo Tulik.

«Minu kaalutletud otsus on sügavalt isiklik, tulenevalt IRLi liikmete organiseeritud laimukampaaniast minu ja minu pere vastu. Kampaania sai alguse 2011. aastal, mil Võrumaa Teataja veergudel ilmus lugude seeria, kus mulle omistati tegusid, mida ma pole kunagi saatnud korda ja mille kohta leidis prokuratuur, et esitatud väited olid alusetud ja meelevaldsed ning toimunud sündmusi ei olnud võimalik mõistusepäraselt seostada,» jätkas Tulik.

Märksõnad
Tagasi üles