T, 5.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Savisaare leer sai Tartumaal seljavõidu

Kaspar Koort
, reporter
Savisaare leer sai Tartumaal seljavõidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keskerakonna viimasel kongressil, kus Edgar Savisaar taas erakonna esimeheks valiti, kuulus Peeter Ernits tema kindlate toetajate leeri. Ernits on muuseas riigikogus Savisaare asendusliige.
Keskerakonna viimasel kongressil, kus Edgar Savisaar taas erakonna esimeheks valiti, kuulus Peeter Ernits tema kindlate toetajate leeri. Ernits on muuseas riigikogus Savisaare asendusliige. Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Kui palju kõneainet pakkunud Keskerakonna Tartu piirkonna esimehe valimistel pidi erakonna esimehe Edgar Savisaare soosik Oudekki Loone kõige kiuste tunnistama Aadu Musta paremust, siis maakonnas võeti revanš: piirkonna senise juhi Aleksandr Suvorovi tõukas troonilt Peeter Ernits.

Pärast novembri lõpu suurkongressi joonistus välja terav veelahe Edgar Savisaare ja tema vastaskandidaadi Kadri Simsoni ning nende toetajate vahel. Asjale lisasid vürtsi Keskerakonna riigikogu fraktsiooni esimehe hiljutised valimised, kus erakonna juhatus soovitas juhiks Jaanus Karilaidu, ometi otsustas ka Simson kandideerida ning võitis napilt.

Kuna piirkondade esindajatest moodustatud volikogu on Keskerakonnas tähtis otsustusorgan, on kandunud vastasseis üle ka piirkonnajuhtide valimisse. Nii ongi üldjuhul üles seatud kaks kandidaati, kellest üks toetas suurkongressil Edgar Savisaart ja teine Kadri Simsonit.

Tagasi üles