Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.04.2016
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti noormees alustab täna polaarekspeditsiooni Uurijad lõpetavad Varvara tapja jahtimise (13) Tulik lahkub laimukampaania tõttu IRList Kirjatuvide kiire nädalavahetus Ilmus Eri Klasi raamat «Mälestuste portfell» Ossinovski läheb narkopoliitika kallale (4) Haigekassa suuroperatsioon haiglatega vihastas välja ministri ja väikehaiglad (4) Majandus IMF kaalub Kreeka päästeprogrammist lahkumist (1) Volinik: kahe aasta pärast on kriis põllumajanduses möödas (9) Majanduse lühiuudised LHV aktsiate märkimist tasub kaaluda Välismaa Kaukaasias levib õhus rahutust Välismaa lühiuudised Oodatavad üllatused ja tuhmuv vabadustunne Euroopas Arvamus Ahto Lobjakas: Euroopa maaltviimine (25) Raul Vinni: kurat, jälle üks läks! Juhtkiri: erakoolide debatt upub demagoogiasse (14) Jürgen Ligi: millest pöördumine ei räägi ja millest võinuks mitte rääkida (41) Teadvustagem vastutust (4) Sirje Niitra: hellitame vanemaid (3) Postimees 1928. aastal: jõuvankrite seadus tulekul Sport Kümnekesi jäämine tõi Realile võidu Spordi lühiuudised Kalju ja Levadia viik rõõmustas liidrit Elu Bernie kuningriigis: lõuad pidada ja edasi sõita Vanameistrite tugi ja vägev publikumöll Eestimaa südames Sildaru abistav prantslane: oleme mõelnud uute trikkide peale Tarbija LHV aktsiate märkimist tasub kaaluda Tartu Sajad supluskohad saavad talgupäeval päästerõngad Savisaare leer sai Tartumaal seljavõidu Anneli Kannus: miks ma ei kandideeri rohkem tervishoiukõrgkooli rektoriks Muutus algab märkamisest Eeva Talsi: tänulikkuse tunne on ilus ja hea Emajõelinna saja sambaga ehe (2) Telefon sobib giidiks, masin oskab luuletada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kirjatuvide kiire nädalavahetus

5 min lugemist
Jürgen Ligi sõnul on erakoolide toetamine osadele omavalitsustele pigem edevuse teema ja vallajuhtidele üks võimalus hääli võita. «Aga kusagil on piir ja otsustusõigus,» kinnitas ta. FOTO: Eero Vabamägi

Rohkem kui pool aastat kestnud vastasseis erakoolide eest seisjate ning haridusministeeriumi vahel sai läinud nädalavahetusel uue mõõtme: 69 kultuuriinimest, nende seas isegi helilooja Arvo Pärt, kirjutasid alla avalikule pöördumisele erakoolide eluõiguse kinnitamiseks.

Tellijale Tellijale

Alles täna, esmaspäeval lähevad allakirjutanute esindajad kirja riigikogule, valitsusele ning haridus- ja teadusministeeriumile üle andma. Veel ei ole adressaadid kirja saanud, aga juba mitu päeva on helisenud allakirjutanute telefonid – helistajateks kirja adressaatide esindajad. Allakirjutanute e-postkastidesse potsatasid juba enne kirja ametlikku edastamist minister Jürgen Ligi allkirjaga vastuskirjad.

Avaliku väitluse põhjus on selles, et erakoole puudutavad seadusemuudatused on takerdunud riigikogu kultuurikomisjoni ning koalitsioonierakondade omavahelist poliitilist kokkulepet erakooliseaduse muutmiseks ei paista.

02.04.2016 05.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto