Sisukord
Arvamus
Postimees
05.04.2016
Eesti Mälumäng Varvara mõrtsuka viimne palve: ära kiirabi kutsu (19) Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Viis fraktsiooni algatasid Toobali tõrjumiseks eelnõu Hiigelleke paljastab sahkerdused maksuparadiisides Kultuuriinimesed andsid üle kirja erakoolide kaitseks Trahvieelnõu lõpphääletusele saatmise aeg selgub ülehomme Eksperdid Eestit puudutavaid paljastusi ei ennusta Pärnu maantee remont ühendab Lasnamäe ja Haabersti kergliiklustee Riigikogu alustab haldusreformi lahinguid (2) Majandus Hiljuti omanikku vahetanud Eesti Gaas sai uue tegevjuhi Hiigelleke paljastab sahkerdused maksuparadiisides Majanduse lühiuudised Tuuleparke võib tulevikus rajada üksnes kaitseministeeriumi eriloal (4) Välismaa Välismaa lühiuudised Leppest Türgiga ei pruugi piisata RANDi analüütik: uued rünnakud Euroopas on tõenäolised (1) Migrandid saadeti Türki, kuid küsimused jäävad Maailma juhtpoliitikud punusid ämblikuvõrku Telgis õpitud leedu keel tasus ära Arvamus Jüri Allik: erakooliseaduse samaks jätmine suurendab kihistumist (25) Enn Säde: Reidi tee kui peibutuspart? Rein Veidemann: ahistatud kirjanikumuuseumid (3) Olev Remsu: peatage äärmused (47) Anneli Ammas: erakool on oma, mitte võõras (2) Postimees 1939. aastal: Iraki valitseja õnnetu surm autokatastroofis Lugejate kirjad: jätame kella keeramata, vanemate toetamisest (1) Juhtkiri: ajaloo suurim infoleke maailma vägevate kohta (1) Kultuur Võitjate süütud mängud Hetked, mis on olulised Ivar Põllu soovib Tartu Uuest Teatrist kaugeneda Sport Sundby kordas legendaarse Daehlie rekordit Kullamäe: rumal oleks loobuda Leedu klubidega mängimisest Üllataja, kaks jokkerit, favoriit ja revanšiotsijad Sportlased tahavad kaasa rääkida, kas keegi kuulab ka? Jalgpallimaailma suured patustajad jätkavad pettuste lainel Tallinn Tallinna lühiuudised Pärnu maantee remont ühendab Lasnamäe ja Haabersti kergliiklustee Tartu Koduväravas üllatanud postist sai tülikas peatus (21) Ülikool kutsub vilistlased kokku Korternäitus leidis ruumi erilises majas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1939. aastal: Iraki valitseja õnnetu surm autokatastroofis

1 min lugemist
Iraagi kuningas Ghazi (1912-1939) FOTO: Wikipedia.org

Autoõnnetus 27-aastase kuningaga. Uueks kuningaks 4-aastane emiir Feisal. Süüdati Briti konsulaat ja mõrvati konsul.

Havas teatab Bagdadist, et kuningas Ghazi, kes on 27 aastat vana, on saanud surma autokatastroofis. Tema järglaseks saab nüüd emiir Feisal, kes on sündinud 2. mail 1935. aastal.

Iraki kuninga Ghazi surma kohta teatatakse täiendavalt, et ta juhtis ise autot, põrgates kiirel sõidul telefoniposti vastu. Kuningas kaotas kohe meelemärkuse ja suri teisipäeval kell 0.40 pealuuvigastuse tagajärjel. Surmateadaanne kannab viie arsti allkirja.

Kuningas Ghazi astus troonile 1933. aastal 21-aastaselt, kui tema isa, kuningas Feisal, suri ootamatult Helveetsias.

4-aastane kuningas

Iraki troonipärija emiir Feisal kuulutati teisipäeval kuningaks. Uue kuninga alaealisuse tõttu määrati regendiks emiir Abdul il Ah, kuningas Ghazi sugulane. Emiir Abdul il Ah on Irakis väga populaarne. Ta on endise Hedzhasi kuninga Ali poeg.

Tapeti Briti konsul

Reuter teatab Bagdadist, et seoses kuninga surmateate saabumisega on tekkinud rahutused pärismaalaste keskel, mis võtsid nii terava kuju, et tapeti Briti konsul Mosulis ja süüdati põlema konsulaadi hoone.

Ametlikest Londoni ringkonnist kinnitatakse, et saabunud andmetel on mängus olnud agitaatorite käes, kes kihutanud üles leinajaid parajasti siis, kui need liikusid Briti konsulaadi lähedal. Agitaatorid seletanud rahvale, et «kuningas Ghazi tapeti inglaste poolt». Neli isikut on juba konsul Monkmasoni tapmises süüdlastena vastutusele võetud ning nad antakse erikohtu alla.

Iraki peaminister pöördus kohe pärast juhtumi teadasaamist Bagdadis Briti asjadeajaja poole teisipäeva pealelõunal, esitades talle: Mosulis kuulutati välja sõjaseisukord ja rahu õnnestus jalule seada.  

5.04.1939

Seotud lood
04.04.2016 06.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto