Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tuuleparke võib tulevikus rajada üksnes kaitseministeeriumi eriloal

Senised tuulepargid jäävad oma kohale, kuid tulevastele tuuleparkide rajamiseks seab kaitseministeerium senisest suuremad piirangud. FOTO: Tairo Lutter

Peaaegu kogu Eesti maismaa muutub riigikaitselise ehitise mõjualaks, kuhu ei tohi rajada näiteks tuuleparke, kui valitsus kiidab järgmisel nädalal heaks kaitseministeeriumis valminud määruse eelnõu.

Tellijale Tellijale

Tuuleparkide arendajad elasid tänavuse aasta alguses üle šoki, kui kaitseministeerium avaldas neile oma seisukohad, missugused tulevad piirangud, et Venemaa õhusõidukite avastamiseks hangitud õhuseireradarid saaksid häireteta töötada. Riigisaladusega kaetud teemana tuli peale radarite jutuks veel raadioluure idanaabri suhtes, mis ahendab tuuleparkide rajamise võimalusi veelgi.

«Tuulikulabade liikumise kiirus on ligilähedane lennuki kiirusega, mistõttu tekkivad tuulikute taha nn pimedad alad, kus radar ei tuvasta lennukit ja on võimalik varjatult lennata,» ütles õhuseiredivisjoni major Mati Kuppar.

04.04.2016 06.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto