L, 2.12.2023

Varvara mõrtsuka viimne palve: ära kiirabi kutsu

Risto Berendson
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ida prefektuuri kriminaalbüroo juhi Tarvo Kruup, Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi ekspert Gunnar Tasa ja PPA peadirektor Elmar Vaher andsid eile pressikonverentsil ülevaate Varvara mõrva uurimisest.
Ida prefektuuri kriminaalbüroo juhi Tarvo Kruup, Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi ekspert Gunnar Tasa ja PPA peadirektor Elmar Vaher andsid eile pressikonverentsil ülevaate Varvara mõrva uurimisest. Foto: Erik Prozes

Politseiuurijate ainus kohtumine Varvara Ivanova tõenäolise mõrvariga piirdus Tallinnas formaalsete küsimustega. Keegi uurijaist ei aimanud sel hetkel, et pealtnäha tavaline noormees, pealegi veel ühe naisega koos elav, võib olla Eesti viimase aastakümne tähtsaima uurimise sihtmärk.

Kolm päeva hiljem segas sama mees oma kodus üksi olles endale kokteili kolmest uimastist: amfetamiinist, sellest neli korda kangemast metamfetamiinist ja fentanüülist. See oli surmav doos. Ta jättis elukaaslasele kolmesõnalise teate «Ära kutsu kiirabi» ja lahkus vabatahtlikult elust.

Kas ta tunneb Varvara Ivanovat? Ei tunne. Samuti õige. Põhimõtteliselt oli see sel hetkel kõik. Mehelt võeti suust DNA-proov ja jäeti temaga rahumeeli hüvasti.

Küsimus: kus ta oli ja mida tegi 2012. aasta 18. märtsi õhtul kella seitsme paiku? Vastus: ei mäleta. See oli mõistetav, sest küsitlus toimus Varvara tapmisest kaks aasta hiljem. Oli 2014. aasta 12. veebruar ja detailid pealtnäha tavalisest argipäevast ei püsigi kaks aastat meeles.

Facebook
Comments
Tagasi üles