Sisukord
Eesti
Postimees
06.04.2016
Eesti Tapal sai mees plahvatuses viga IRL võrukate juht: parteiga vastuollu läinud astugu välja Mälumäng Roolijoodikut hakatakse lugema tahtlikuks tapjaks (30) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Riigikogu toetas samasooliste elamisloa osas seaduse muutmist Politsei püüdis roolis mobiiliga rääkivaid autojuhte Eesti lühiuudised Esikülg 6. aprill Majandus Majanduse lühiuudised Prognoos sunnib valitsust püksirihma pingutama Majanduse lühiuudised Välismaa Prognoos: Venemaa kaitsekulud hakkavad tänavu vähenema Islandi valitsusjuht astus tagasi Välismaa lühiuudised Mossack Fonseca asutaja eitab süüd Uus nimi lekkeskandaalis – Marine Le Pen Arvamus Marti Aavik: info-aatompomm – kes tegi? (9) Arto Aas: vaatame piiridest kaugemale (5) Neeme Raud: Trump – buldooser, ventiil või zombi Artur Talvik: kärame kärajad haldusreformi osaks (4) Postimees 1994. aastal: peaministri kinnitusel on valitsus püüdnud vaid peatada «Rahva Hääle» ärastamist (1) Päeva karikatuur Juhtkiri: karistused pole võluvits (2) Erkki Bahovski: Hollandi referendumid – kurb näide otsedemokraatia miinustest (7) Sport 42-aastane Ole Einar Björndalen sihib järgmist olümpiat Suure korvpallifinaali võti peitub esimestes minutites (1) Spordi lühiuudised Edetabel: kes on Eesti parimad olümpiapiletita sportlased? Tallinn Politsei püüdis roolis mobiiliga rääkivaid autojuhte Tarbija Igaüks saab vaadata oma ravisummasid Nahamädapõletik võib teha palju häda Tartu Põrsast ei leia tikutulegagi Suurde sigalasse jääb vaid puust siga Eesti esimene vinüül tuli ümber teha Vallad andsid Tartule korvi Kuidas linnapreili ja sõdur maale kolisid Noored soovivad sallivamat Eestit (3) Naerumaa ehitus algab südasuvel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigikogu toetas samasooliste elamisloa osas seaduse muutmist

1 min lugemist

Riigikogu otsustas eile toetada õiguskantsler Ülle Madise ettepanekut ja asuda muutma välismaalaste seadust, mis ei luba anda kolmanda riigi kodanikule Eestisse samasoolise kooselupartneri juurde elama asumiseks elamisluba.

Õiguskantsleri ettepaneku poolt hääletas 42 saadikut, kelle hulgas oli 20 reformierakondlast, 15 sotsiaaldemokraati, viis Vabaerakonna fraktsiooni liiget ning kaks saadikut Isamaa ja Res Publica Liidust (IRL). Ettepaneku vastu oli 19 inimest, nende seas kogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon, üheksa IRLi ja kolm Keskerakonna saadikut. Kolm riigikogu liiget jäi erapooletuks ja 30 ei hääletanud.

Ettepaneku toetamisega sai parlamendi põhiseaduskomisjon ülesande algatada eelnõu, mis viiks seaduse põhiseadusega kooskõlla.

Õiguskantsler märkis ettepanekus, et kui praegu annab välismaalaste seadus kolmanda riigi kodanikule õiguse taotleda elamisluba Eestis resideeruva abikaasa juurde elama asumiseks, siis samasoolise kooselupartneri juurde elama asumiseks elamisluba anda ei saa. Samal ajal võivad Euroopa Liidu kodanikud ning ka mõnes teises euroliidu riigis resideerunud Eesti kodanikud samasoolise elukaaslase Eestisse kaasa võtta.

Madise sõnul nõuavad nii Eesti põhiseadus kui ka Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsioon inimeste võrdset kohtlemist kooselu võimaldamisel.

Probleemi ulatusest rääkides ütles Madise, et kolm vastavat elamisloataotlust on politsei- ja piirivalveametile juba esitatud ning lisaks on mitmel korral eitavalt vastatud küsimusele, kas on partnerile võimalik elamisluba taotleda.

«Meie poole on pöördunud ka Eesti LGBT Ühing. Nii et konkreetsed inimesed on olemas,» lisas õiguskantsler.

Ettepaneku vastu hääletanud IRLi kuuluv Ken-Marti Vaher ütles, et fraktsioon ei näe õiguskantsleri tõstatatud teemas põhiseadusvastasuse küsimust.

«Meie hinnangul on see, mis puudutab välismaalaste seaduses perekondade ühinemise temaatikat, selgelt poliitilise arutelu, poliitilise debati ja sellest tulenevalt ka poliitilise valiku teema, mitte n-ö juriidiline kohustus, kuigi sellisena on see meie ette toodud põhiseaduskomisjoni vahendusel,» lausus ta.

Seotud lood
05.04.2016 07.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto