Sisukord
Arvamus
Postimees
08.04.2016
Eesti Savisaar võib nõuda, et volikogu vannuks talle lojaalsust Rõivas kriitikutele: jututubade ajal teeme meie tööd (3) Tammsaare pargis läksid müüki sinilillemärgid Tagakülg Sokidiplomaatiast haldusreformini hindega 3,2 Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Oma lapse väärkohtlemine ei takistanud töötamist lastehoius (6) Pungil täis nupukate koolid Eesti võtab otse Türgist vastu 200 sõjapõgenikku Majandus Postimehe osalusel otsitakse Eesti parimat juhti Poola tehas venitab meie parvlaevade ehitusega (5) Panama ohvrid Lätis: airBalticu ja Lido omanikud ning Ventspilsi linnapea Kirgi kütnud trahvieelnõu jõuab lõpphääletusele Välismaa Washingtoni indiaani muuseum pakub rosoljeülevaadet Hollandlased ajasid Ukraina-leppele sõrad vastu Välismaa lühiuudised Abdeslam jääb esialgu Belgia vanglasse Ründajate minevik valmistab üllatusi (6) Arvamus Evelin Ilves: ilu ja õud (6) Taavi Minnik: Panama peamine õppetund Henrik Roonemaa: Tesla – see on ju nagu Apple (1) Lauri Hussar: Saksamaa ei ole enam endine (3) Päeva karikatuur Juhtkiri: valitsuse esimene aasta: nihelus mugavustsoonis Postimees 1932. aastal: maiustamine kallimaks Lugejate kirjad: memoriaalidest, hariduselu minevikust ja tänapäevast, kirikutest ja usuleigusest Andrei Makarõtšev: Panama leke näitab globaliseerumise tumedamat poolt (5) Kultuur Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Sport TTÜ libero üllatas Pärnu jutumehi Väravaterohke kolmapäev pakkus üllatusi Spordi nimel: poisiks riietunult snaiprite kaitse all (1) Publiku toovad sotsiaalmeedia ja oma küla poiste sats Aerutamiskoondis kasutab uue treeneriga viimast õlekõrt AK Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Tartu Tartu kellamängu ei pea häbenema Pangem esmalt kellad häälde Võidutöö tabas Elva olemust Tartu bussinduses tõuseb muutuste tuul (3) Kunsti nimel tulid mängu madratsid ja tapeet Trotslik vald saadab haldusreformi kuu peale (1) Tähtvere räämas rulapargi asemele kerkib uhiuus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: maiustamine kallimaks

1 min lugemist
Magusavabrik Kawe arvas, et suur tehasehoone karbil tõestab, et tooted on maitsvad. FOTO: Mihkel Maripuu

«Riigi Teataja» 30. numbris on avaldatud ja hakkab 15. aprillist k.a maksma riigikogu poolt 24. märtsil vastuvõetud maitseainete maksu seadus. Selle seaduse põhjal hakatakse riigi kasuks võtma maksu maiusainetelt, mis sisemaal müügiks valmistatud või väljamaalt sisse toodud.

Maiusaineteks loetakse kompvekid, karamellid, shokolaad, marmelaad, martsipan, pastilaad, tordid, koogid, pränikud, küpsised, biskviit, marja- ja puuvilja ekstraktid ning keedised ja muud maiusained, mis majandusministri määrusega on tunnustatud maiusaineteks ning mille valmistamiseks on kasutatud peamiselt suhkrut, mett, kakaod, puuvilja, marju, mandleid, pähklaid ja teisi loomulikke või kunstlikke maitseaineid.

Väljamaale veetud maiusained vabastatakse ettenähtud maksust, kui väljaveo kohta on esitatud tolliasutuse tõendus, mille järele tasutud maks tagasi maksetakse. Maiusaineteks ei loeta alkoholeid ega karastavaid jooke.

Maiusaineid müügi otstarbel võivad valmistada ainult ettevõtted, kes selleks saanud loa maksudevalitsuselt. Valmistajad on kohustatud pidama arveraamatuid, majandusministeeriumist antava määruse kohaselt. Müügikohad võivad müüa ja hoida ainult loa saanud ettevõtetes valmistatud maiusaineid. 8.08.1932

Seotud lood
07.04.2016 09.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto