Sisukord
Välismaa
Postimees
08.04.2016
Eesti Savisaar võib nõuda, et volikogu vannuks talle lojaalsust Rõivas kriitikutele: jututubade ajal teeme meie tööd (3) Tammsaare pargis läksid müüki sinilillemärgid Tagakülg Sokidiplomaatiast haldusreformini hindega 3,2 Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Oma lapse väärkohtlemine ei takistanud töötamist lastehoius (6) Pungil täis nupukate koolid Eesti võtab otse Türgist vastu 200 sõjapõgenikku Majandus Postimehe osalusel otsitakse Eesti parimat juhti Poola tehas venitab meie parvlaevade ehitusega (5) Panama ohvrid Lätis: airBalticu ja Lido omanikud ning Ventspilsi linnapea Kirgi kütnud trahvieelnõu jõuab lõpphääletusele Välismaa Washingtoni indiaani muuseum pakub rosoljeülevaadet Hollandlased ajasid Ukraina-leppele sõrad vastu Välismaa lühiuudised Abdeslam jääb esialgu Belgia vanglasse Ründajate minevik valmistab üllatusi (6) Arvamus Evelin Ilves: ilu ja õud (6) Taavi Minnik: Panama peamine õppetund Henrik Roonemaa: Tesla – see on ju nagu Apple (1) Lauri Hussar: Saksamaa ei ole enam endine (3) Päeva karikatuur Juhtkiri: valitsuse esimene aasta: nihelus mugavustsoonis Postimees 1932. aastal: maiustamine kallimaks Lugejate kirjad: memoriaalidest, hariduselu minevikust ja tänapäevast, kirikutest ja usuleigusest Andrei Makarõtšev: Panama leke näitab globaliseerumise tumedamat poolt (5) Kultuur Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Sport TTÜ libero üllatas Pärnu jutumehi Väravaterohke kolmapäev pakkus üllatusi Spordi nimel: poisiks riietunult snaiprite kaitse all (1) Publiku toovad sotsiaalmeedia ja oma küla poiste sats Aerutamiskoondis kasutab uue treeneriga viimast õlekõrt AK Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Tartu Tartu kellamängu ei pea häbenema Pangem esmalt kellad häälde Võidutöö tabas Elva olemust Tartu bussinduses tõuseb muutuste tuul (3) Kunsti nimel tulid mängu madratsid ja tapeet Trotslik vald saadab haldusreformi kuu peale (1) Tähtvere räämas rulapargi asemele kerkib uhiuus Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ründajate minevik valmistab üllatusi

2 min lugemist
  • Enesetapuründajast Najim Laachraoui töötas Euroopa Parlamendis koristajana.
  • Enesetapuründajatest vennad Bakraouid töötasid lennujaamas koristajatena.
  • Brüsseli Zaventemi lennujaama politseinikud hoiatasid rünnakute eest.
  • Politseinike sõnul töötab Zaventemis umbes poolsada ISISe poolehoidjat.
Sõdurid Brüsseli Zaventemi lennujaama ajutise lennule registreerimise terminali juures. FOTO: SCANPIX

Kui meedia sai üleeile teada, et märtsis end Brüsseli Zaventemi lennujaamas õhku lasknud enesetapuründaja Najim Laachraoui oli kahel suvel töötanud Euroopa Parlamendis koristajana, püüdis europarlament alguses info avalikustamist ära hoida.

Tellijale

Postimehele teadaolevalt sai Euroopa Parlamendilt selle kohta pärinud ajakirjanik vastuse, milles esmalt seda juttu eitati, hiljem helistati talle tagasi ja paluti sel teemal mitte kirjutada.

Tõsi, sama päeva õhtul avaldas Euroopa Parlament juba ametliku pressiteate, milles öeldi: «Euroopa Parlament kinnitab, et üks Brüsseli terrorirünnakute läbiviijatest töötas kuus ja seitse aastat tagasi kuu aega koristusfirma heaks, millel oli Euroopa Parlamendiga leping.»

Pressiteates lisati, et vastavalt lepingule pidi koristusfirma tõendama, et nende töötajatel pole kriminaalset tausta. Seda olevat firma ka teinud.

Avalduses ei nimetatud europarlamendis töötanud ründaja ega ka firma nime, märgiti vaid, et tegu oli kuu aega väldanud suviste tööotsadega 2009. ja 2010. aastal. «Need on ainsad korrad, kui ta parlamendis töötas,» lisati teates.

07.04.2016 09.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto