Sisukord
Kultuur
Postimees
08.04.2016
Eesti Savisaar võib nõuda, et volikogu vannuks talle lojaalsust Rõivas kriitikutele: jututubade ajal teeme meie tööd (3) Tammsaare pargis läksid müüki sinilillemärgid Tagakülg Sokidiplomaatiast haldusreformini hindega 3,2 Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Oma lapse väärkohtlemine ei takistanud töötamist lastehoius (6) Pungil täis nupukate koolid Eesti võtab otse Türgist vastu 200 sõjapõgenikku Majandus Postimehe osalusel otsitakse Eesti parimat juhti Poola tehas venitab meie parvlaevade ehitusega (5) Panama ohvrid Lätis: airBalticu ja Lido omanikud ning Ventspilsi linnapea Kirgi kütnud trahvieelnõu jõuab lõpphääletusele Välismaa Washingtoni indiaani muuseum pakub rosoljeülevaadet Hollandlased ajasid Ukraina-leppele sõrad vastu Välismaa lühiuudised Abdeslam jääb esialgu Belgia vanglasse Ründajate minevik valmistab üllatusi (6) Arvamus Evelin Ilves: ilu ja õud (6) Taavi Minnik: Panama peamine õppetund Henrik Roonemaa: Tesla – see on ju nagu Apple (1) Lauri Hussar: Saksamaa ei ole enam endine (3) Päeva karikatuur Juhtkiri: valitsuse esimene aasta: nihelus mugavustsoonis Postimees 1932. aastal: maiustamine kallimaks Lugejate kirjad: memoriaalidest, hariduselu minevikust ja tänapäevast, kirikutest ja usuleigusest Andrei Makarõtšev: Panama leke näitab globaliseerumise tumedamat poolt (5) Kultuur Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Sport TTÜ libero üllatas Pärnu jutumehi Väravaterohke kolmapäev pakkus üllatusi Spordi nimel: poisiks riietunult snaiprite kaitse all (1) Publiku toovad sotsiaalmeedia ja oma küla poiste sats Aerutamiskoondis kasutab uue treeneriga viimast õlekõrt AK Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Tartu Tartu kellamängu ei pea häbenema Pangem esmalt kellad häälde Võidutöö tabas Elva olemust Tartu bussinduses tõuseb muutuste tuul (3) Kunsti nimel tulid mängu madratsid ja tapeet Trotslik vald saadab haldusreformi kuu peale (1) Tähtvere räämas rulapargi asemele kerkib uhiuus Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti Muusika Päevad teevad rohelist

2 min lugemist
Helilooja Margo Kõlar ja imepill varioola- EMP-i käigus leiab see üks Eesti esimesi elektroonilisi instrumente ka üle pika aja rakendust FOTO: Madli-Liis Parts

Eesti Muusika Päevade tänavune pealkiri on «Roheline heli?» ja tähendab see mõistagi ka seda, et sellele küsimärgiga lõppevale väljendile otsitakse helilist vastust. Või nagu selgitab teemapüstitust üks festivali kunstilisi juhte Timo Steiner: «Muusikute tunnetus või mure meie planeedi saatuse järele ja mida me ise teha saaksime ja ühiskond teha saaks, et need asjad ikka paremad oleksid. See on selline ühistunnetuse otsimine maaga.»

Tellijale

Festival on küll laiem, kuid teema väljendub ka programmis. Näiteks mini-EMP kavas oleval üritusel «Suurpuhastus» puhastatakse luudadega Vabaduse väljakut, kuid samas ollakse tähelepanelikud ka helide osas, mis sellega kaasnevad. Mini-EMP lõpetab aga üritus «Linnulaulu disko», mille käigus luuakse mets tantsusaali. Vahemärkusena olgu öeldud, et teist aastat toimub EMP raames noortefestival mini-EMP ja kui festivali programmi vaadata, siis on mini-EMP varsti juba suurem kui too teine EMP ehk siis maakera seest leiab veel suurema maakera.

Rohelise mõtteviisi üks ilminguid on ka taaskasutus. Taaskasutuse näidetena festivalilt toob Steiner kõigepealt välja muusikasündmuse, mille käigus antakse pillile nimega varioola uus elutsükkel. Varioola on elektriorelit meenutav pill, mille ehitasid kihlveost ajendatuna 1955. aastal kaks meest, Heino Pedusaar ja Anatol Sügis. Seda peetakse kas just esimeseks Eesti elektrooniliseks instrumendiks, aga üheks esimestest kindlasti.

07.04.2016 09.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto