Sisukord
Eesti
Postimees
08.04.2016
Eesti Savisaar võib nõuda, et volikogu vannuks talle lojaalsust Rõivas kriitikutele: jututubade ajal teeme meie tööd (3) Tammsaare pargis läksid müüki sinilillemärgid Tagakülg Sokidiplomaatiast haldusreformini hindega 3,2 Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Oma lapse väärkohtlemine ei takistanud töötamist lastehoius (6) Pungil täis nupukate koolid Eesti võtab otse Türgist vastu 200 sõjapõgenikku Majandus Postimehe osalusel otsitakse Eesti parimat juhti Poola tehas venitab meie parvlaevade ehitusega (5) Panama ohvrid Lätis: airBalticu ja Lido omanikud ning Ventspilsi linnapea Kirgi kütnud trahvieelnõu jõuab lõpphääletusele Välismaa Washingtoni indiaani muuseum pakub rosoljeülevaadet Hollandlased ajasid Ukraina-leppele sõrad vastu Välismaa lühiuudised Abdeslam jääb esialgu Belgia vanglasse Ründajate minevik valmistab üllatusi (6) Arvamus Evelin Ilves: ilu ja õud (6) Taavi Minnik: Panama peamine õppetund Henrik Roonemaa: Tesla – see on ju nagu Apple (1) Lauri Hussar: Saksamaa ei ole enam endine (3) Päeva karikatuur Juhtkiri: valitsuse esimene aasta: nihelus mugavustsoonis Postimees 1932. aastal: maiustamine kallimaks Lugejate kirjad: memoriaalidest, hariduselu minevikust ja tänapäevast, kirikutest ja usuleigusest Andrei Makarõtšev: Panama leke näitab globaliseerumise tumedamat poolt (5) Kultuur Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Sport TTÜ libero üllatas Pärnu jutumehi Väravaterohke kolmapäev pakkus üllatusi Spordi nimel: poisiks riietunult snaiprite kaitse all (1) Publiku toovad sotsiaalmeedia ja oma küla poiste sats Aerutamiskoondis kasutab uue treeneriga viimast õlekõrt AK Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Tartu Tartu kellamängu ei pea häbenema Pangem esmalt kellad häälde Võidutöö tabas Elva olemust Tartu bussinduses tõuseb muutuste tuul (3) Kunsti nimel tulid mängu madratsid ja tapeet Trotslik vald saadab haldusreformi kuu peale (1) Tähtvere räämas rulapargi asemele kerkib uhiuus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oma lapse väärkohtlemine ei takistanud töötamist lastehoius

5 min lugemist
Ema Kerli oma pojaga. FOTO: Kuvatõmmis lastehoiu veebilehelt

Hoolimata seadustest, mis seavad kindlad piirangud, milline tohib olla lastega tegeleva inimese taust, jääb asutustele siiski palju ruumi ise otsustamiseks. Nii näiteks töötas ühes Tallinna lastehoius ema, kes oli oma lapse elu ohtu seadnud ja teda väärkohelnud.

Tellijale Tellijale

Toona 20-aastane ema Kerli P. (täisnimi toimetusele teada – toim) jättis 2009. aasta kevadel oma neljakuuse imiku pidevalt hooletusse. Ta oli poja juures sageli alkoholijoobes, jättis beebi hooldamata ning emotsionaalselt unarusse. Ka jättis ta sülelapse korduvalt teiste purjus inimeste valvata ega tulnud talle mitu päeva järele, teadmata, kes ja kus last hoiab.

Harju maakohtu otsuses seisab, et kuna ema lapse eest ei hoolitsenud, siis sai võimalikuks, et imikule põhjustati raputamisega 2009. aasta kevadel peaaju kelmealune verevalum, 5.–9. roide ja mõlema sääreluu ülemise otsa murrud ning psühhomotoorse arengu mahajäämus. Samuti diagnoositi lapsel ajukahjustusest tingituna raske psüühikahäire.

07.04.2016 09.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto