Sisukord
Välismaa
Postimees
08.04.2016
Eesti Savisaar võib nõuda, et volikogu vannuks talle lojaalsust Rõivas kriitikutele: jututubade ajal teeme meie tööd (3) Tammsaare pargis läksid müüki sinilillemärgid Tagakülg Sokidiplomaatiast haldusreformini hindega 3,2 Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Oma lapse väärkohtlemine ei takistanud töötamist lastehoius (6) Pungil täis nupukate koolid Eesti võtab otse Türgist vastu 200 sõjapõgenikku Majandus Postimehe osalusel otsitakse Eesti parimat juhti Poola tehas venitab meie parvlaevade ehitusega (5) Panama ohvrid Lätis: airBalticu ja Lido omanikud ning Ventspilsi linnapea Kirgi kütnud trahvieelnõu jõuab lõpphääletusele Välismaa Washingtoni indiaani muuseum pakub rosoljeülevaadet Hollandlased ajasid Ukraina-leppele sõrad vastu Välismaa lühiuudised Abdeslam jääb esialgu Belgia vanglasse Ründajate minevik valmistab üllatusi (6) Arvamus Evelin Ilves: ilu ja õud (6) Taavi Minnik: Panama peamine õppetund Henrik Roonemaa: Tesla – see on ju nagu Apple (1) Lauri Hussar: Saksamaa ei ole enam endine (3) Päeva karikatuur Juhtkiri: valitsuse esimene aasta: nihelus mugavustsoonis Postimees 1932. aastal: maiustamine kallimaks Lugejate kirjad: memoriaalidest, hariduselu minevikust ja tänapäevast, kirikutest ja usuleigusest Andrei Makarõtšev: Panama leke näitab globaliseerumise tumedamat poolt (5) Kultuur Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Sport TTÜ libero üllatas Pärnu jutumehi Väravaterohke kolmapäev pakkus üllatusi Spordi nimel: poisiks riietunult snaiprite kaitse all (1) Publiku toovad sotsiaalmeedia ja oma küla poiste sats Aerutamiskoondis kasutab uue treeneriga viimast õlekõrt AK Rummo operatsioon «Õ» ja VAT Teatri seiklus Eesti Muusika Päevad teevad rohelist Tartu Tartu kellamängu ei pea häbenema Pangem esmalt kellad häälde Võidutöö tabas Elva olemust Tartu bussinduses tõuseb muutuste tuul (3) Kunsti nimel tulid mängu madratsid ja tapeet Trotslik vald saadab haldusreformi kuu peale (1) Tähtvere räämas rulapargi asemele kerkib uhiuus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hollandlased ajasid Ukraina-leppele sõrad vastu

3 min lugemist
  • Hollandlased hääletasid ELi-Ukraina leppe vastu, teised ELi riigid on poolt
  • Valitsus ei saa referendumi tulemust osalusprotsendi tõttu ignoreerida
  • Hollandlaste «ei» viitab pigem skepsisele ELi kui terviku suhtes
  • Raadio Vaba Euroopa pakkus välja kuus tulevikustsenaariumi
Hollandi valimiskomisjoni liikmes Schiermonnikoogis hääli üle lugemas. Ametlik tulemus selgub 12. aprillil. FOTO: SCANPIX

Hollandi valijad otsustasid Euroopa Liidu ülejäänud 27 liikmesriigiga mitte ühte jalga astuda ja hääletasid ELi-Ukraina assotsiatsioonileppe vastu. Kõik teised ELi riigid on leppe nüüdseks ratifitseerinud. Leppe vastu hääletas üleeile 61 protsenti valimas käinud hollandlastest ja poolt 38 protsenti.

Tellijale Tellijale

Kui tavaliselt osaleb valimistel või rahvahääletustel umbes kolmveerand hääleõiguslikest elanikest, siis üleeilsel referendumil käis oma meelsust avaldamas 32 protsenti. Kuigi referendum pole siduv, tähendab üle 30-protsendine osalus seda, et selle tulemus jääb kehtima ning peaminister Mark Rutte valitsus, kes on omalt poolt lepingule juba allkirja andnud, peab sellega arvestama.

Rutte möönis «ei»-leeri veenvat võitu ning oli sunnitud tunnistama, et kui osalus on üle nõutud määra, ei ole võimalik lepet praegusel kujul ratifitseerida.

07.04.2016 09.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto