T, 24.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti võtab otse Türgist vastu 200 sõjapõgenikku

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Eesti võtab otse Türgist vastu 200 sõjapõgenikku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Euroopa Liidu ja Türgi vahel sõlmitud leppe alusel võtab Eesti otse Türgist vastu kuni 200 sõjapõgenikku, vastuvõetavate täpset arvu on siseminister Hanno Pevkuri sõnul praegu vara öelda. «Alustame suurusjärgus 20 põgenikuga. Kui Euroopa Liidu ja Türgi vahel sõlmitud lepe täies mahus realiseerub, lisandub sellele veel suurusjärgus 150–180 inimest,» ütles Pevkur Postimehele.

Pevkur kinnitas, et Türgist saabuvate sõjapõgenike arvelt Eesti põgenike kvoot ei suurene, vaid jääb 550 piiresse, nagu Euroopa Liidu siseministrid mullu septembris kokku leppisid.

Euroopa Liit ja Türgi sõlmisid kokkuleppe, mille järgi saadetakse kõik Kreekasse saabunud põgenikud Türki tagasi. Iga Kreekast tagasi saadetava süürlase eest on Euroopa Liit on lubanud otse Türgist vastu võtta kokku 72 000 ÜRO pagulaskriteeriumidele vastavat süürlast. Pevkuri sõnul jagatakse otse Türgist võetavate põgenikud Euroopa Liidu riikide vahel laiali juba olemasoleva, mullu septembris kokku lepitud mehhanismi järgi.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tartu Postimees
Tagasi üles