Sisukord
Sport
Tänane leht
09.04.2016
Eesti Tagakülg Täiendus kitsekarjale Mälumäng Riigikogulased on hakanud kuluhüvitist kasutama mõistlikumalt Kolm Eestis tegutsevat panka on andmelekke tõttu uurimise all Palju õnne Tallinna volikogu avaldas revisjonikomisjoni esimehele umbusaldust Me saame teada Erakoolidele antakse ilmselt üleminekuaasta Eesti Meedia Tartu toimetuste uuele majale pandi nurgakivi Riik soovib laiemat koostööd politsei ja turvafirmade vahel Keskerakonna aukohus Repsi küsimust enam ei aruta Uus põlvkond tõstab pead Postimees rikkus head ajakirjandustava Virmalised värvisid taeva Neeruti mõisa kohal Esikülg 9. aprill Kirglik üheteemamees (9) Välismaa 10-11 välismaa graafik Panama paberid: häbi, prestiiž ja terve mõistus Välismaa lühiuudised Cameron tunnistas osalust Panama skandaalis Panama leke Lätis uusi avastusi ei toonud Kadunud valge jope Paavst ei lubanud lahutatutele armulauda Piiskop Jourdan: kirik on välihaigla neile, kes ei ela õpetuse järgi Arvamus Urve Eslas: lahing lugude vahel (10) Jaak Valge: kas okupatsioon muutis meid sovetlikeks? (26) Hans Väre: äralõigatud keelega (1) Juhtkiri: riigikogulaste kuldne antiloop Päeva karikatuur Postimees 1996. aastal: Venemaa tahab Vähit ja Kallast tülli ajada, väidab Laar Vaatleja karjatas: «Näen!» – Sputnikust gagarinomaaniani Karl Reinkubjas: kosmoseunistus tuksub uue revolutsiooni ootuses Kultuur Tehnokevade digiõis Hoog sees Jõud ja ilu Esimene Eestis toodetud vinüülplaat Sama, kuid erinev armastus Kuidas saada peksa Boriss Uspenski ajaloosemiootika Pilguheite elu keskpäevaharjalt Luulehetk – hetk luules Aja auk. Kuidas esimene lääne popbänd Hiinas käis Sport Spordi lühiuudised Elu hipodroomil: tulised traavlid ja «metsik raha» Balti liiga võib laieneda Rootsi ja Soome Läbi kannatuste ja ootuse võimsa rekordiparanduseni (1) Tiitlikaitsja järjekordne imeline pääsemine Tallinn Noortemaja direktori tool kõigub (1) Tarbija Kontorist sai linn tänavate, parkide ja kogukondadega AK Urve Eslas: lahing lugude vahel (10) Jaak Valge: kas okupatsioon muutis meid sovetlikeks? (26) Artemi Troitski: räpane sõda «ohutu» opositsiooniga Tehnokevade digiõis Nädala plaat. Maja tuulisel rannal Hoog sees Jõud ja ilu Esimene Eestis toodetud vinüülplaat Sama, kuid erinev armastus Lekkis lollide nimekiri Boriss Uspenski ajaloosemiootika Valitsuse väike tähtpäev Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Peeter Langovitsi tagasivaade: KuKu klubi jätkas Aja auk. Kuidas esimene lääne popbänd Hiinas käis Arter «Ajujaht» kestab mai lõpuni Taavi Madiberk: ööklubides mind väga tihti ei kohta (1) «Jumal hoidku, naine merel!» Punapea Tarzan taas vabaduses (1) Pöörased 90ndad nüüd kinoekraanil Kui midagi teha ei saa, siis seda tulebki teha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu hipodroomil: tulised traavlid ja «metsik raha»

3 min lugemist
Traavivõistlusi peetakse Tallinna Hipodroomil siiani pidevalt, kuigi pealtvaatajaid on vaid loetud hulk. FOTO: Tairo Lutter

Teadustaja hääl kaigub üle hipodroomi, andes märku, et sõit algas. Kostab vali kabjaplagin, üksikud hõigatused tribüünilt, stardiautoks olev päevinäinud 1958. aasta Pontiac Chieftain laseb hobused rajale. Panused on tehtud, nüüd hoitakse pöidlaid peos.

Tallinna hipodroomil on aeg justkui seisma jäänud. Esiteks seetõttu, et kogu kupatus on juba aastaid «iga hetk mujale kolimas» ja seetõttu pole siin ammu mingit värskendusremonti tehtud. Teiseks seltskonna tõttu, kes traavivõistluste ajal tribüünidel edasi-tagasi sagib. See on ehe vana kool.

Tellijale Tellijale

Postimees käis ühel päikesespaistelisel laupäeval vaatamas, milline näeb välja Tallinna hipodroomi võistluspäev ja kuidas asjad selles paljudele tundmatus paigas toimivad.

Vana kooli mehed

Pealtvaatajaid on võistluspäeva algul kolmekümne ringis, neist kümmekond linna pealt tulnud niisama huvilised, siis kamp ilmselgelt asjaga süvitsi kursis olevaid soomlasi ning veel umbes 15 vene keelt kõnelevat vanemaealist meest, kes on tõenäoliselt siin käinud aastaid ja tunnevad samuti traavisporti hästi.

Nemad sebivad kambakesi kassa ning tribüünide vahet, teevad panuseid, arutavad ja vaidlevad. Kui sõidud käivad, muututakse elavamaks. Ka pudel käib käest-kätte. «Davai-davai, Marina!» röögib üks. Mehed teavad nimepidi nii sõitjaid kui hobuseid. Kui ühel jooksul antakse koguni kaks valestarti, läheb kisa nende seas nii suureks, et esialgu arvan, et mindi omavahel kaklema. Igatahes oli vanahärrade ärritus nii suur, et seda sai väljendada vaid väga krõbedate sõnadega.

08.04.2016 11.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto