Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viimane veerg

Kakalkäimise uus kord

Tellijale Tellijale

Riigikontrolör Alar Karis kinnitab, et riigikogus vastu võetud kakalkäimise seaduse muudatused on vastuolus põhiseadusega. Karis leiab, et kakalkäimise seaduse paragrahvid 13, 14, 16, 17, 27, 28, 29, 114, 115 ja 117 tuleb viivitamatult tühistada. Samuti on Karise hinnangul seaduses piisava põhjalikkuseta jäetud lahti kirjutamata situatsioonid, mis liigituvad hädakaka tegemiseks avalikus kohas. 

Õiguskantsler Ülle Madise lisab, et uue kakaseaduse jõustumise ajaks jäeti kakalkäimise eeskiri ja teised määrused uuendamata. «Nüüd on nii, et kakaseaduse paragrahvi 9 lõikes 1 olevale kakamis­eeskirja lingile klõpsates ilmub teade, et seda ei ole kehtestatud või avaldatud. Kakajale võib seepärast jääda ekslik mulje, et nii ongi: eeskirja pole. Tegelikult on ja selle mittetäitmine on karistatav. Asja teeb veel halvemaks, et kakalkäimise eeskiri kehtib osas, milles see ei ole kakaseadusega vastuolus. Nõnda on kakajal vaja eriteadmisi nii kakamiseeskirja leidmiseks kui selle otsustamiseks, mis osas seda tuleb täita,» kirjutab Ülle Madise.

08.04.2016 11.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto