Sisukord
Tallinn
Postimees
11.04.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Mälumäng Horoskoop Asespiikriks võib saada Vitsut või Eesmaa Tagakülg Tartus põles suure leegiga laohoone Keskerakondlasi jätavad parteijuhi seosed Panamaga külmaks (1) Esikülg 11. aprill Eesti lühiuudised Talguhooaja fookuses on must-toonekurg Male Yana Toom näeb erakonnas leppimisruumi (6) Tallinna linn palkas koondatud ema vastu kallid advokaadid (7) Kanada teadlane: paljud Eesti HIV-positiivsed ei tea, miks peab iga päev rohtu võtma (1) Majandus Majanduse lühiuudised Paindlikud töösuhted nõuavad seadusemuudatusi (1) Välismaa Kõrgeid kosilasi peaaegu igast ilmakaarest Jatsenjuk lubas homme tagasi astuda Iraan kiikab huviga Eesti poole Välismaa lühiuudised Sõja muutuvad piirid Arvamus Kuidas võidelda vene propagandaga? Jaanus Piirsalu: 21. sajandi ajakirjanikud Juhtkiri: inetu lahing väikelapse ema vastu (1) Lugejate kirjad Postimees 1931. aastal: Siberist Eestisse – elatanud naise pikk teekond Ott Lumi: valitsuse esimene aasta – ühegi erakonna võimusuhted pole veel paigas Priit Sarapuu: kuidas turvaettevõtete abil rohkem politseinikke tänavale tuua? Kultuur Lucia ja hullus – kumb valis kumba? Arhitekt kutsub loodust linna lammutama Sport Spordi lühiuudised Ootamatult tõrjutud superstaar ergutas Tallinnas poega Anthony Joshua – uus Mike Tyson? Presidendiheitluse haripunkt läheneb: häälte ümberjagamine käib täie hooga (1) Neljapaadi uued nipid ja kiired aerud Tarbija Reklaamkõned ajavad mobiilifirmad tülli Pöial kõrva ja kõne sõbrale Tartu Laohoone suurpõleng pani päästjad proovile Sookurg Ahja 4 langes koduteel küttide käe läbi Tartu tantsiv turundaja Riskilaste kooli juht: teame, et meie töötajaid ähvardatakse ja rünnatakse (2) Ööelu rõõmustas ja kurvastas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna linn palkas koondatud ema vastu kallid advokaadid

6 min lugemist
Lapsevanker. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Tallinna linnakantselei palkas pärast esmakordset väikelapse ema koondamist töövaidluskomisjoni jaoks kaks Aivar Pilve advokaadibüroo vandeadvokaati ja lubab minna kohtuni välja.

Tellijale Tellijale

17,5 aastat Tallinna linnasüsteemis töötanud Maria (nimi muudetud – toim) ei osanud tunamullu mais, kui ootas oma teist last, sünnituspuhkusele minnes midagi halba oodata. Ta oli viimased neli aastat töötanud linnakantselei arenguteenistuses.

Lapsehoolduspuhkuse ajal muudeti naisega tema töölepingut. Avalikust teenistujast sai lepingu järgi tavaline töötaja, kes pidi jätkama tööd linnakantselei finantsteenistuse linnakassa osakonnas. Mariale (41), kes kuulub Keskerakonda, leiti asendajaks tema endine ülemus.

Mullu novembris teatas kahe poja ema, et soovib nüüd oma lapsehoolduspuhkuse katkestada. Käskkirja järgi pidi ta tööpostile asuma uuest aastast.

Enne jõule läks Maria oma uue ülemuse, Tallinna linna finantsdirektori Katrin Kendra jutule. «Kendra ütles mulle, et minu asendaja on jäänud ilma juhipositsioonist, kaotanud palgas ja jäänud ilma ka muudest hüvedest. Ta on olnud tubli kogu selle aja jooksul. Ta tahab teda aidata, ei saa ju inimest kraavi visata,» meenutas Maria.

Kendra tõi kohtumisel välja, et kunagi finantsteenistuses töötanud naine, kes oli kahe lapsega järjest lapsehoolduspuhkusel olnud, leidis endale hiljem töökoha hoopis Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametis. Finantsdirektor soovitas Marialgi pöörduda personaliosakonda, et leida endale uus töökoht. «Ütles, et jätab asendaja tööle, kuna inimene on juba poolteist aastat töötanud ja sisse elanud ja ta eelistab teda,» kirjeldas naine.

Mariat jaanuaris tööle tagasi enam ei lubatud. «Mind hoiti kolm nädalat kodus, öeldi, et Tallinna linnal ei ole [mulle] tööd. Iga nädala lõpus sain meili teel kirja, et pikendame teie kodus viibimise aega,» meenutas naine.

09.04.2016 12.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto