Sisukord
Eesti
Postimees
11.04.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Mälumäng Horoskoop Asespiikriks võib saada Vitsut või Eesmaa Tagakülg Tartus põles suure leegiga laohoone Keskerakondlasi jätavad parteijuhi seosed Panamaga külmaks (1) Esikülg 11. aprill Eesti lühiuudised Talguhooaja fookuses on must-toonekurg Male Yana Toom näeb erakonnas leppimisruumi (6) Tallinna linn palkas koondatud ema vastu kallid advokaadid (7) Kanada teadlane: paljud Eesti HIV-positiivsed ei tea, miks peab iga päev rohtu võtma (1) Majandus Majanduse lühiuudised Paindlikud töösuhted nõuavad seadusemuudatusi (1) Välismaa Kõrgeid kosilasi peaaegu igast ilmakaarest Jatsenjuk lubas homme tagasi astuda Iraan kiikab huviga Eesti poole Välismaa lühiuudised Sõja muutuvad piirid Arvamus Kuidas võidelda vene propagandaga? Jaanus Piirsalu: 21. sajandi ajakirjanikud Juhtkiri: inetu lahing väikelapse ema vastu (1) Lugejate kirjad Postimees 1931. aastal: Siberist Eestisse – elatanud naise pikk teekond Ott Lumi: valitsuse esimene aasta – ühegi erakonna võimusuhted pole veel paigas Priit Sarapuu: kuidas turvaettevõtete abil rohkem politseinikke tänavale tuua? Kultuur Lucia ja hullus – kumb valis kumba? Arhitekt kutsub loodust linna lammutama Sport Spordi lühiuudised Ootamatult tõrjutud superstaar ergutas Tallinnas poega Anthony Joshua – uus Mike Tyson? Presidendiheitluse haripunkt läheneb: häälte ümberjagamine käib täie hooga (1) Neljapaadi uued nipid ja kiired aerud Tarbija Reklaamkõned ajavad mobiilifirmad tülli Pöial kõrva ja kõne sõbrale Tartu Laohoone suurpõleng pani päästjad proovile Sookurg Ahja 4 langes koduteel küttide käe läbi Tartu tantsiv turundaja Riskilaste kooli juht: teame, et meie töötajaid ähvardatakse ja rünnatakse (2) Ööelu rõõmustas ja kurvastas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Yana Toom näeb erakonnas leppimisruumi

6 min lugemist
Yana Toom Edgar Savisaare Hundisilma talus mullu oktoobris, kui seal peeti erakonna piirkonnajuhtide koosolek. Toomi sõnul ei käi ta kutsumata Edgar Savisaarel külas. FOTO: Mihkel Maripuu

Keskerakond ei ole mõis, mida saab kellelegi loovutada või pärandada, ning seetõttu ei oota Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom (49) seda ka Edgar Savisaarelt. Keskpartei uueks juhiks saab ühel hetkel see, kel selleks ajaks suurim toetus. Toom on vajadusel valmis juhiks kandideerima.

Tellijale Tellijale

Pärast kongressi on olukord Keskerakonnas veelgi pöörasemaks läinud. Millest see räägib? Miks te olete erakonnana nii haprasse seisu jõudnud?

Ma ei nimetaks seisu hapraks, kuid see, et eri arvamuste väljaelamine erakonnas on jõudnud haripunkti, vastab paraku tõele. Samas – kuigi mulle endale on meedia abil arvete klaarimine vastukarva – saan ma aru nendest, kes sellele kiusatusele vastu ei suuda panna. Igal juhul ma usun, et suu puhtaks rääkimine on vahel ka kasulik. Valimistevahelisel aastal võib endale sellist luksust lubada.

Kas olete nõus, et kongress näitas tegelikult, et erakond pole esimest korda nii selgepiiriliselt ühtne?

Defineerigem ühtsuse mõiste. Kui te usute, et erakonda hoiab koos inimene, mitte maailmavaade, siis Eestis ei olegi erakondasid. Kujutage ette näiteks Taavi Rõivase või Margus Tsahkna järgijate erakonda – mitu liiget võiks seal olla?

Nii et me räägime ikkagi maailmavaatest, ja maailmavaatelist konflikti Keskerakonnas ei ole. Kõik muu on personaalia ehk «meeldib-ei-meeldi» tasemel ja leiab sellel tasemel ka lahenduse.

09.04.2016 12.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto