Sisukord
Arvamus
Postimees
11.04.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Mälumäng Horoskoop Asespiikriks võib saada Vitsut või Eesmaa Tagakülg Tartus põles suure leegiga laohoone Keskerakondlasi jätavad parteijuhi seosed Panamaga külmaks (1) Esikülg 11. aprill Eesti lühiuudised Talguhooaja fookuses on must-toonekurg Male Yana Toom näeb erakonnas leppimisruumi (6) Tallinna linn palkas koondatud ema vastu kallid advokaadid (7) Kanada teadlane: paljud Eesti HIV-positiivsed ei tea, miks peab iga päev rohtu võtma (1) Majandus Majanduse lühiuudised Paindlikud töösuhted nõuavad seadusemuudatusi (1) Välismaa Kõrgeid kosilasi peaaegu igast ilmakaarest Jatsenjuk lubas homme tagasi astuda Iraan kiikab huviga Eesti poole Välismaa lühiuudised Sõja muutuvad piirid Arvamus Kuidas võidelda vene propagandaga? Jaanus Piirsalu: 21. sajandi ajakirjanikud Juhtkiri: inetu lahing väikelapse ema vastu (1) Lugejate kirjad Postimees 1931. aastal: Siberist Eestisse – elatanud naise pikk teekond Ott Lumi: valitsuse esimene aasta – ühegi erakonna võimusuhted pole veel paigas Priit Sarapuu: kuidas turvaettevõtete abil rohkem politseinikke tänavale tuua? Kultuur Lucia ja hullus – kumb valis kumba? Arhitekt kutsub loodust linna lammutama Sport Spordi lühiuudised Ootamatult tõrjutud superstaar ergutas Tallinnas poega Anthony Joshua – uus Mike Tyson? Presidendiheitluse haripunkt läheneb: häälte ümberjagamine käib täie hooga (1) Neljapaadi uued nipid ja kiired aerud Tarbija Reklaamkõned ajavad mobiilifirmad tülli Pöial kõrva ja kõne sõbrale Tartu Laohoone suurpõleng pani päästjad proovile Sookurg Ahja 4 langes koduteel küttide käe läbi Tartu tantsiv turundaja Riskilaste kooli juht: teame, et meie töötajaid ähvardatakse ja rünnatakse (2) Ööelu rõõmustas ja kurvastas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejate kirjad

2 min lugemist

Ootamatud vabaduse apostlid

Huvitav, et niipea kui mõni minister tuleb välja initsiatiiviga, et reguleerida probleemseid nähtusi karistuse, keelamise vm abil, ilmub kohe sõnakas seltskond, kes hakkab rääkima, et keeldude-käskudega midagi parandada ei saa, on tarvis suhtumist muuta.

Miks alkoholitootjad igasuguse piiramise vastu on, võib aimata, kuid suitsude kaupluses «leti alla» panemise puhul avaldas protesti ka müstiline Eesti tubakatootjate grupp. Vanasti kasvatasid Eestis tubakat talumehed sauna taga. Ametlik tubakatööstus lõppes, kui Leek erastati Rootsi firmale. Nüüd aga selgus, et meil olevat koguni tootjate liit. Ikka kordus lugulaul keelamise otstarbetusest ja suhtumise muutmisest. Huvitaval kombel jätkub neil vabaduste apostlitel väiteid vaid selleks, et igasugune regulatsioon mõttetuks kuulutada, kuid selleks, et seletada, kuidas suhtumist peaks muutma, jääb sõnu väheks.

Aime Kuum, Viljandimaa

Mitte üksnes peksjad, vaid ka mõrtsukas

Mart Kivastiku murelikule loole «Tõde ja õigus» (PM AK 19.03) tahan lisada, et mitte ainult peksjaid ei vabastata vahi alt juba järgmisel päeval, vaid seda tehakse ka kuriteopaigal tabatud mõrtsukatega.

Minu poja tapnud Suurbritannia kodanik vabastati samuti järgmisel päeval, esimesel võimalusel pühkis ta aga Eestimaa tolmu jalgadelt ja kadus. Nüüd «otsitakse» teda juba viis aastat. Kui Mihkel Kärmas «Pealtnägija» saates poleks minu perekonda tabanud tragöödia puhul appi tulnud, oleks seegi vähene tegemata.  

Kannatanuid vaid tõrjutakse. Prokuratuuri pressiteadetes kujundatakse avalikku arvamust, kuulutades mõrtsuka juttu kui viimset tõde. Ka prokurörid ja kohtunikud peaksid oma tegude eest vastutama, mitte ainult tavakodanikud.

Last ei saa mulle keegi tagasi anda, aga lisaks veel alandus ja valu, mis jäävadki igavesti mürgitama hinge ja südant, sest riik oma inimesi ei kaitse. Veendun üha uuesti, et väliselt võib ju olla mõndagi muutunud, aga sisuliselt on asjad läinud hullemaks.

Eha Raidma

Seotud lood
    09.04.2016 12.04.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto