Sisukord
Sport
Postimees
11.04.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Mälumäng Horoskoop Asespiikriks võib saada Vitsut või Eesmaa Tagakülg Tartus põles suure leegiga laohoone Keskerakondlasi jätavad parteijuhi seosed Panamaga külmaks (1) Esikülg 11. aprill Eesti lühiuudised Talguhooaja fookuses on must-toonekurg Male Yana Toom näeb erakonnas leppimisruumi (6) Tallinna linn palkas koondatud ema vastu kallid advokaadid (7) Kanada teadlane: paljud Eesti HIV-positiivsed ei tea, miks peab iga päev rohtu võtma (1) Majandus Majanduse lühiuudised Paindlikud töösuhted nõuavad seadusemuudatusi (1) Välismaa Kõrgeid kosilasi peaaegu igast ilmakaarest Jatsenjuk lubas homme tagasi astuda Iraan kiikab huviga Eesti poole Välismaa lühiuudised Sõja muutuvad piirid Arvamus Kuidas võidelda vene propagandaga? Jaanus Piirsalu: 21. sajandi ajakirjanikud Juhtkiri: inetu lahing väikelapse ema vastu (1) Lugejate kirjad Postimees 1931. aastal: Siberist Eestisse – elatanud naise pikk teekond Ott Lumi: valitsuse esimene aasta – ühegi erakonna võimusuhted pole veel paigas Priit Sarapuu: kuidas turvaettevõtete abil rohkem politseinikke tänavale tuua? Kultuur Lucia ja hullus – kumb valis kumba? Arhitekt kutsub loodust linna lammutama Sport Spordi lühiuudised Ootamatult tõrjutud superstaar ergutas Tallinnas poega Anthony Joshua – uus Mike Tyson? Presidendiheitluse haripunkt läheneb: häälte ümberjagamine käib täie hooga (1) Neljapaadi uued nipid ja kiired aerud Tarbija Reklaamkõned ajavad mobiilifirmad tülli Pöial kõrva ja kõne sõbrale Tartu Laohoone suurpõleng pani päästjad proovile Sookurg Ahja 4 langes koduteel küttide käe läbi Tartu tantsiv turundaja Riskilaste kooli juht: teame, et meie töötajaid ähvardatakse ja rünnatakse (2) Ööelu rõõmustas ja kurvastas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neljapaadi uued nipid ja kiired aerud

3 min lugemist
Eesti paarisaeruline neljapaat Kaspar Taimsoo (paremalt), Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. FOTO: Fred Killing

Olümpiamängudeks valmistuvad Eesti neljapaadi liikmed tegid eile hooaja avastardi, kui Zagrebis osaleti Horvaatia Openil. Nädala esimeses pooles paadi seadistamise ja sõudetehnika eksperdi Valeri Klesnjovi nõuandeid kuulanud ja katsetanud neljapaat koosseisus Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo võttis võidu. Kahepaatide konkurentsis jõudsid esikolmikusse ka duod Taimsoo–Endrekson ja ning Raja–Jämsä.

Tellijale Tellijale

Eesti neljapaadi taset arvestades neil Horvaatias sisuliselt konkurents puudus ja seetõttu oli katsetamiseks hea võimalus. «See nädalavahetus väsitas mehi. Neljapaadi sõit ei tulnud vajaliku lõtvusega,» tõdes koondise peatreener Matti Killing. «Võistlusstarte oli meile aga vaja. Kaheste sõit oli tõsine katsumus. Meie meeste ees võtsid seal kindla võidu horvaatidest maailmameistrid Valent ja Martin Sinkovic. Taimsoo-Endrekson olid teised ja Raja-Jämsä kolmandad.»

Tulemustest olulisem oli katsetada Klesnjovi soovitusi. Kui üldjoontes said eestlased kiita, siis mõned tähelepanekud siiski tehti. «Midagi hullu polnud. Koostöö talle meeldis. Nädalapäevad varem testis ta 2014. aasta maailmameistri Ukraina neljapaati. Ta ütles, et meie tundusime paremad,» avaldas Killing ja tõi välja ka asjad mida muuta. «Tõmbe lõpp oli pikem, kui mudeli järgi on ette nähtud. Tõmbe algus oli aga natuke lühike. Kõik mõõdeti üle ja MK-etapil peaksime tulemusi täpsemalt nägema. Pigem ta aga kiitis ja andiski mõne soovituse.»

«Senise võtaksin kokku sõnadega positiivne areng. Ülihea seis pole, kuna nädala keskpaigas tegime analüüse ja selle tagajärjel muutsime veidi seadistusi.Teoorias peaks paat niimoodi kiiremini liikuma, kuid kõigi jaoks on see veel harjumatu,» täpsustas Taimsoo.

09.04.2016 12.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto