Sisukord
Eesti
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Filmitegija: Hedwig Büll on kangelane teistelegi kui vaid armeenlastele

3 min lugemist
Artem Davidjantsi filmitegijast tütar Kristiina ja tõlk Abu Ahmad 2006. aastal Aleppos. FOTO: Jaanus Piirsalu

Hedwig Bülli tähtsust armeenlaste elude päästmisel Süürias ja Türgis pole võimalik ülehinnata, rääkis Postimehele Eesti armeenlaste kultuurielu üks juhte Artem Davidjants, kes on juba üle kümne aasta kogunud materjali dokumentaalfilmi tegemiseks Hedwig Büllist. Hiljuti otsustas filmi «Hedwig»  arendamist toetada Eesti kultuurkapital. Puuduva raha loodab Davidjants kokku saada annetuskeskkonna kickstarter.com abil. Praegu oleks film Süüria sündmuste tõttu ka varasemast aktuaalsem.

Tellijale

Filmisite Aleppos Hedwig Bülliga seotud kohti 2006. aastal. Kuivõrd juba siis oli seal inimestes ja õhus tunda lähenevat sõda?

Siis oli see vaikne ja rahulik linn. Süürlased oli kõikjal väga abivalmid ja sõbralikud. Ei mingeid vihjeid tulevasest sõjast. Muidugi, me suhtlesime rohkem armeenlastega, aga ka nemad ei oodanud mingit suurt häda. Sõjaeelne Süüria oli üldse selline araablaste kodanlik variant kunagise Nõukogude Liidu idaosast.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto