Sisukord
Tarbija
Postimees
12.04.2016
Eesti Võlausaldaja Marcel Vichmann: jumal teab, mida Norberg seal korraldas Horoskoop Mälumäng Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Naine kaotas prügiauto rataste all elu Õigusteaduskond sai kohtus piinliku kaotuse (6) 12.04 esikülg Liibanonlasest professor: peatage sissevool Euroopasse! (11) Võimuliidul on trahvide tõstmiseks ilmselt hääled koos Rõivas: Eesti elanikud on propagandale resistentsed (1) Kohus tühistas Narva linnaametnike süüdimõistmise Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Põllumajanduskriis rajab teed Poola piimale (19) Müügis on vähemalt kolm siin tegutsevat panka Riigikohus allutas bitcoin’idega kauplemise rahapesureeglitele (2) Välismaa Kellaaegadest mitte kinnipidamine ei tohi ärritada (2) Kommentaar: Novira Capitali asutaja ja partner Arle Mölder Välismaa lühiuudised Vabatahtlikult poris ehk kuidas aidata migrante (5) Iraanis äri meili teel ei aeta (1) Iraan ei ela sugugi kiviajas (1) Arvamus Merle Jääger: elagu rahu ja rahvaste sõprus! (15) Kersti Kaljulaid: avalikust teenusest 21. sajandil (10) Juhtkiri: 21. sajandi kröösuste katsetuste rada jätkub Avo-Rein Tereping: Eesti on rahvastikukriisis (29) Postimees 1896. aastal: värviline lumi Lugejate kirjad: kiirustest ja karistustest, muuseumiraudteest Kultuur In memoriam Ülle Ulla (10. XI 1934 – 9. IV 2016) Iga tema liigutus tuli hingest Sport Spordi lühiuudised EOK presidendiks pürgijad väldivad alade eelistamist (2) Kas Meistrite liiga igavaks kiskuv muster murtakse? Närvipinget täis saalid, kavaldavad konkurendid ja karm graafik Euroliiga otsustavad mängud algavad maiuspalaga Tallinn Naine kaotas prügiauto rataste all elu Tarbija Idufirma toob turule 3D-heliga klapid Tartu Laopõlengut uurib kriminaalpolitsei Kvartal koormab Soola tänava üle Kohus leidis: Tartu õpetagu erivajadusega lapsi omal kulul (1) Lapsed igatsevad lähedaste järele (1) Mis ikkagi saab meie koolimajadest? Juhtkiri: öös on asju, mida olema ei peaks Prügi laiutab maas ja vees (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Idufirma toob turule 3D-heliga klapid

2 min lugemist

Praegu levinud kõrvaklapid on eelkõige mõeldud muusika edastamiseks. Muusika on salvestatud ja taasesitatud stereos ja siini on läinud arendustegevuse rõhk peamiselt tasakaalustatud kõrgete, madalate ja keskmiste sageduste leidmisele. Pakutakse ka nn ruumilise heli kõrvaklappe, mis mõeldud elekõige kodukino nautimiseks.  Poelettide vahel kõrvaklappe otsides ja valides satume väga kirjule valikule, kus klappide hinnad algavad paarist eurost ja ulatuvad sadadesse. Odavamad klapid tavaliselt erilist kriitikat ei kannata, samas kui kallid tunduvad enamikule kasutajatele lihtsalt «liiga head».

Tellijale Tellijale

Üha jõulisemalt meie ellu tungiv virtuaalreaalsus toob aga uue olulise mõõdiku kõrvaklappide valimiseks. Enam ei piisa hästi tasakaalustatud stereohelist. Et virtuaalreaalsuse kogemus oleks täielik, on vaja ka vastavat heli – tõeliselt ruumilist ja inimese asukohta arvestavat.

Virtuaalreaalsuse arendajad teavad, et just heli on see, mis lisab kogemusele sügavuse ning mille abil saab kasutaja tunda end osana tehislikust keskkonnast. Inimene ei suhestu mitte ainult sellega, mida ta näeb, vaid ka sellega, mis jääb vaateväljast välja ja mida ta tajub kuulmisega. Idufirma nimega Ossic ongi väljakutse vastu võtnud ning arendab kõrvaklappe Ossic X, mis saavad aru kasutaja asendist, pakkudes täielikku ruumilise heli kogemust.

11.04.2016 13.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto