Sisukord
Arvamus
Postimees
12.04.2016
Eesti Võlausaldaja Marcel Vichmann: jumal teab, mida Norberg seal korraldas Horoskoop Mälumäng Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Naine kaotas prügiauto rataste all elu Õigusteaduskond sai kohtus piinliku kaotuse (6) 12.04 esikülg Liibanonlasest professor: peatage sissevool Euroopasse! (11) Võimuliidul on trahvide tõstmiseks ilmselt hääled koos Rõivas: Eesti elanikud on propagandale resistentsed (1) Kohus tühistas Narva linnaametnike süüdimõistmise Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Põllumajanduskriis rajab teed Poola piimale (19) Müügis on vähemalt kolm siin tegutsevat panka Riigikohus allutas bitcoin’idega kauplemise rahapesureeglitele (2) Välismaa Kellaaegadest mitte kinnipidamine ei tohi ärritada (2) Kommentaar: Novira Capitali asutaja ja partner Arle Mölder Välismaa lühiuudised Vabatahtlikult poris ehk kuidas aidata migrante (5) Iraanis äri meili teel ei aeta (1) Iraan ei ela sugugi kiviajas (1) Arvamus Merle Jääger: elagu rahu ja rahvaste sõprus! (15) Kersti Kaljulaid: avalikust teenusest 21. sajandil (10) Juhtkiri: 21. sajandi kröösuste katsetuste rada jätkub Avo-Rein Tereping: Eesti on rahvastikukriisis (29) Postimees 1896. aastal: värviline lumi Lugejate kirjad: kiirustest ja karistustest, muuseumiraudteest Kultuur In memoriam Ülle Ulla (10. XI 1934 – 9. IV 2016) Iga tema liigutus tuli hingest Sport Spordi lühiuudised EOK presidendiks pürgijad väldivad alade eelistamist (2) Kas Meistrite liiga igavaks kiskuv muster murtakse? Närvipinget täis saalid, kavaldavad konkurendid ja karm graafik Euroliiga otsustavad mängud algavad maiuspalaga Tallinn Naine kaotas prügiauto rataste all elu Tarbija Idufirma toob turule 3D-heliga klapid Tartu Laopõlengut uurib kriminaalpolitsei Kvartal koormab Soola tänava üle Kohus leidis: Tartu õpetagu erivajadusega lapsi omal kulul (1) Lapsed igatsevad lähedaste järele (1) Mis ikkagi saab meie koolimajadest? Juhtkiri: öös on asju, mida olema ei peaks Prügi laiutab maas ja vees (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejate kirjad: kiirustest ja karistustest, muuseumiraudteest

2 min lugemist

Kiirustest ja karistamisest

Ajakirjanduse vahendusel arutletakse ja vaieldakse suurenevate trahvimäärade üle, sealhulgas lubatud piirkiiruse ületamise eest ettenähtud trahvide üle. Kuid trahvimine ise on kui kahe poolega münt.

Kes ise autot juhtinud, see teab, et mida sagedamini oma kiirusmõõtja näitu jälgida või kontrollida, seda vähem jätkub tähelepanu väljaspool autot toimuva jaoks. Minu järeldus on, et väiksemate ületamiste karistamine suurendab ohte.

Vaevalt keegi sedavõrd rumal oleks, et kiiruskaamerale lähenedes lubatud määra teadlikult ületaks. Ma arvan, et nende tuhandete hulgas on piisavalt neid, kel tulnud pilku enam suunata teele kui spidomeetrile.

Kiiruse väikeses ulatuses muutumist kaasaegses sõiduautos tajub inimene oma meeltega vähe. Seda muutumist juhtub aga sageli juba seetõttu, et maanteedel tuleb väikeseid tõuse ja langusi ette pidevalt. Aga ka näiteks põhjusel, et juhi jala raskus ja gaasipedaali pinge ei ole sageli kooskõlas.

Teadlikult igaks juhuks veidi piirmäärast aeglasem sõitmine ahvatleks aga teisi juhte möödasõite ette võtma, mis sageli võib uusi ohtlikke olukordi esile kutsuda.

Omaette küsimus on ka iga kiiruspiirangu otstarbekus. Kui näiteks asula esimestest majadest sada ja rohkem meetrit eespool seisab märk «50», tee kõrval lage ala, siis oleks loomulik kiiruse alandamiseks kasutada just teelõiku märgist majani. Seaduse järgi, aga nii ei või. Niisugustes kohtades oleks õige kasutada märgi juures lisatahvlit «kaugus objektini», kuid neid pole eriti märgata.

Andrus Jalakas (68. aastat autojuht) Tallinnast

Lavassaare muuseumraudteest

Käisin möödunud aasta suvel Lavassaare raudteemuuseumis ekskursioonil. See oli väga huvitav kogemus, mulle meeldisid vanad vedurid ja vagunid, mis vajavad aga suurt hoolt väikeselt grupilt inimestelt, kes antud muuseumi ja osakest Eesti ajaloost elus hoiavad. Sooviksin omalt poolt näha, et sellised tegusad inimesed saaksid tulevikus oma tegevusele rohkem ka riigi tuge.

Natalja Kravtšuk Tallinnast

Seotud lood
    11.04.2016 13.04.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto