Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kellaaegadest mitte kinnipidamine ei tohi ärritada

Ebekai Härm. FOTO: Facebook

Eesti piimal põhineva pulbrisegu eksportija OÜ Revala ekspordijuhi Ebekai Härmi sõnul said nad 2013. aastal Dubai messil käima hakates aru, et piirkonnas on riigid, kellele Revala kaup võib huvi pakkuda. Üks maa, kes korduvalt messiboksis käis, oligi Iraan, kuid varem takistasid koostööd sanktsioonid.

Tellijale Tellijale

«Otsesed kontaktid olid varasemast ajast juba täiesti olemas, ja nüüd kahe päeva jooksul saadud kontaktid annavad alust arvata, et meil läheb siin hästi,» märkis Härm. Iraanlastele on huvi pakkunud eelkõige originaalpiimapulbrite alternatiivid. «Toiduainetööstus kasutab väga palju lõssipulbrit ja täispiimapulbrit ning lõpptoote hinna alandamiseks tahavad nad kasutada alternatiive, mida on Revalal pakkuda,» selgitas Härm. Revala on omalt poolt pakkunud neile oma innovaatilist toodet – jäätisepulbrit. «Täna siin Iraanis olles saan aru, et meil on võimalik piimandussektorist väga palju kaupu pakkuda,» lisas 12-liikmelise äridelegatsiooni ainus naisosaline.

Iraani puhul äri ajades tuleks Härmi sõnul silmas pidada seda, et koostööpartner peab suutma toidukaupu kiirelt ja tõhusalt registreerida. «Siin on see väga oluline, registreerimine peab käima valitsusest läbi. Tuleb leida koostööpartner, kes seda suudab,» ütles ta.

11.04.2016 13.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto