Sisukord
Sport
Postimees
12.04.2016
Eesti Võlausaldaja Marcel Vichmann: jumal teab, mida Norberg seal korraldas Horoskoop Mälumäng Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Naine kaotas prügiauto rataste all elu Õigusteaduskond sai kohtus piinliku kaotuse (6) 12.04 esikülg Liibanonlasest professor: peatage sissevool Euroopasse! (11) Võimuliidul on trahvide tõstmiseks ilmselt hääled koos Rõivas: Eesti elanikud on propagandale resistentsed (1) Kohus tühistas Narva linnaametnike süüdimõistmise Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Põllumajanduskriis rajab teed Poola piimale (19) Müügis on vähemalt kolm siin tegutsevat panka Riigikohus allutas bitcoin’idega kauplemise rahapesureeglitele (2) Välismaa Kellaaegadest mitte kinnipidamine ei tohi ärritada (2) Kommentaar: Novira Capitali asutaja ja partner Arle Mölder Välismaa lühiuudised Vabatahtlikult poris ehk kuidas aidata migrante (5) Iraanis äri meili teel ei aeta (1) Iraan ei ela sugugi kiviajas (1) Arvamus Merle Jääger: elagu rahu ja rahvaste sõprus! (15) Kersti Kaljulaid: avalikust teenusest 21. sajandil (10) Juhtkiri: 21. sajandi kröösuste katsetuste rada jätkub Avo-Rein Tereping: Eesti on rahvastikukriisis (29) Postimees 1896. aastal: värviline lumi Lugejate kirjad: kiirustest ja karistustest, muuseumiraudteest Kultuur In memoriam Ülle Ulla (10. XI 1934 – 9. IV 2016) Iga tema liigutus tuli hingest Sport Spordi lühiuudised EOK presidendiks pürgijad väldivad alade eelistamist (2) Kas Meistrite liiga igavaks kiskuv muster murtakse? Närvipinget täis saalid, kavaldavad konkurendid ja karm graafik Euroliiga otsustavad mängud algavad maiuspalaga Tallinn Naine kaotas prügiauto rataste all elu Tarbija Idufirma toob turule 3D-heliga klapid Tartu Laopõlengut uurib kriminaalpolitsei Kvartal koormab Soola tänava üle Kohus leidis: Tartu õpetagu erivajadusega lapsi omal kulul (1) Lapsed igatsevad lähedaste järele (1) Mis ikkagi saab meie koolimajadest? Juhtkiri: öös on asju, mida olema ei peaks Prügi laiutab maas ja vees (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Närvipinget täis saalid, kavaldavad konkurendid ja karm graafik

3 min lugemist
Heiki Nabi loodab, et suudab olümpiapääsme teenida juba pühapäeval. FOTO: Tairo Lutter

Kreeka-Rooma maadluse raskekaalu Londoni olümpiahõbe Heiki Nabi on ainuke Eesti medalilootus, kel pole veel pääset Rio olümpiale. Ent tõehetk on ukse ees: kvalifikatsiooniturniiridel tuleb tal napsata üks seitsmest allesjäänud piletist. Esimesed kaks kohta antakse välja pühapäeval Euroopa tsooniturniiril Serbias Zrenjaninis.

Tellijale Tellijale

Kui ülesanne kohe täidetud ei saa, on kadalipp päris karm. Maadlejad pole harjunud, et tähtsad jõuproovid toimuvad üksteise otsa, sest võistluspäev on kurnav ja tihti pannakse mängu kogu jõud ja energia. Mis veelgi hullem – läbikukkunud peavad Serbiast lendama kaugele Mongooliasse, kus peetakse esimene maailma valikturniir. Raskekaallastele jäetakse taastumiseks kõige vähem aega, nemad on Ulaanbaataris võistlustules esimestena. Kolmas turniir on mai alguses Türgis.

30-aastane Nabi ei pea õnneks ülemäära nuputama, kuidas olukorrast edukalt välja tulla, sest positiivne kogemus on juba olemas. Neli aastat tagasi oli Londoni olümpia eel samasugune süsteem ja kahekordne maailmameister suutis olümpiakoha kindlustada Hiinas, vaid nädal pärast Bulgaarias peetud Euroopa tsooniturniiri.

«Toona Hiinasse jõudes olin ikka päris kurnatud. Õnneks sain kaks ööd järjest magada ja enam-vähem välja puhata. Aga tavalistel aastatel sellist olukorda ei kohta, ainult enne olümpiamänge on taoline huvitav skeem püsti pandud. Väga palju pole mõtet väsimuse ja reisimise peale muidugi mõelda, toona oli tunne pigem selline, et tuleb raske periood lihtsalt üle elada ja maadelda nii hästi, kui oskan,» rääkis Nabi.

11.04.2016 13.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto