Sisukord
Maailm
Postimees
12.04.2016
Eesti Võlausaldaja Marcel Vichmann: jumal teab, mida Norberg seal korraldas Horoskoop Mälumäng Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Naine kaotas prügiauto rataste all elu Õigusteaduskond sai kohtus piinliku kaotuse (6) 12.04 esikülg Liibanonlasest professor: peatage sissevool Euroopasse! (11) Võimuliidul on trahvide tõstmiseks ilmselt hääled koos Rõivas: Eesti elanikud on propagandale resistentsed (1) Kohus tühistas Narva linnaametnike süüdimõistmise Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Põllumajanduskriis rajab teed Poola piimale (19) Müügis on vähemalt kolm siin tegutsevat panka Riigikohus allutas bitcoin’idega kauplemise rahapesureeglitele (2) Välismaa Kellaaegadest mitte kinnipidamine ei tohi ärritada (2) Kommentaar: Novira Capitali asutaja ja partner Arle Mölder Välismaa lühiuudised Vabatahtlikult poris ehk kuidas aidata migrante (5) Iraanis äri meili teel ei aeta (1) Iraan ei ela sugugi kiviajas (1) Arvamus Merle Jääger: elagu rahu ja rahvaste sõprus! (15) Kersti Kaljulaid: avalikust teenusest 21. sajandil (10) Juhtkiri: 21. sajandi kröösuste katsetuste rada jätkub Avo-Rein Tereping: Eesti on rahvastikukriisis (29) Postimees 1896. aastal: värviline lumi Lugejate kirjad: kiirustest ja karistustest, muuseumiraudteest Kultuur In memoriam Ülle Ulla (10. XI 1934 – 9. IV 2016) Iga tema liigutus tuli hingest Sport Spordi lühiuudised EOK presidendiks pürgijad väldivad alade eelistamist (2) Kas Meistrite liiga igavaks kiskuv muster murtakse? Närvipinget täis saalid, kavaldavad konkurendid ja karm graafik Euroliiga otsustavad mängud algavad maiuspalaga Tallinn Naine kaotas prügiauto rataste all elu Tarbija Idufirma toob turule 3D-heliga klapid Tartu Laopõlengut uurib kriminaalpolitsei Kvartal koormab Soola tänava üle Kohus leidis: Tartu õpetagu erivajadusega lapsi omal kulul (1) Lapsed igatsevad lähedaste järele (1) Mis ikkagi saab meie koolimajadest? Juhtkiri: öös on asju, mida olema ei peaks Prügi laiutab maas ja vees (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vabatahtlikult poris ehk kuidas aidata migrante

4 min lugemist
Jalgupidi mudas, käed täis rämpsu – selline on vabatahtliku argipäev. FOTO: Tairo Lutter

Tolmused riided, võidunud juuksed, määrdunud jalanõud – need on märksõnad, mis iseloomustavad tööpäevahommikuti ühte Calais’ äärelinna laohoone ette kogunevat seltskonda. Nad on vabatahtlikud, kes võtnud ette ülla missiooni: pühendada oma jõud ja nõu sellele, et aidata tuhandeid sinna kanti lõksu jäänud migrante.

Tellijale Tellijale

Neidsamu migrante, kelle kinnisideeks on pääseda üle mere – või selle alt – Suurbritanniasse, et leida seal töö ja parem äraelamine. Neidsamu, kelle kohta võis veel mõni kuu tagasi lugeda uudistest: jälle on keegi roninud tunnelisse või sokutanud end veoauto peale, jälle on keegi saanud surma.

Enam sääraseid teateid eriti ei kuule, sest Prantsusmaad ja Suurbritanniat ühendava eurotunneli sissepääs on rangema valve all. Ent migrante on laagrites endiselt, ja nende abistamisele on end pühendanud organisatsioon nimega L’Auberge des Migrants.

11.04.2016 13.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto