Sisukord
Sport
Postimees
12.04.2016
Eesti Võlausaldaja Marcel Vichmann: jumal teab, mida Norberg seal korraldas Horoskoop Mälumäng Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Naine kaotas prügiauto rataste all elu Õigusteaduskond sai kohtus piinliku kaotuse (6) 12.04 esikülg Liibanonlasest professor: peatage sissevool Euroopasse! (11) Võimuliidul on trahvide tõstmiseks ilmselt hääled koos Rõivas: Eesti elanikud on propagandale resistentsed (1) Kohus tühistas Narva linnaametnike süüdimõistmise Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Põllumajanduskriis rajab teed Poola piimale (19) Müügis on vähemalt kolm siin tegutsevat panka Riigikohus allutas bitcoin’idega kauplemise rahapesureeglitele (2) Välismaa Kellaaegadest mitte kinnipidamine ei tohi ärritada (2) Kommentaar: Novira Capitali asutaja ja partner Arle Mölder Välismaa lühiuudised Vabatahtlikult poris ehk kuidas aidata migrante (5) Iraanis äri meili teel ei aeta (1) Iraan ei ela sugugi kiviajas (1) Arvamus Merle Jääger: elagu rahu ja rahvaste sõprus! (15) Kersti Kaljulaid: avalikust teenusest 21. sajandil (10) Juhtkiri: 21. sajandi kröösuste katsetuste rada jätkub Avo-Rein Tereping: Eesti on rahvastikukriisis (29) Postimees 1896. aastal: värviline lumi Lugejate kirjad: kiirustest ja karistustest, muuseumiraudteest Kultuur In memoriam Ülle Ulla (10. XI 1934 – 9. IV 2016) Iga tema liigutus tuli hingest Sport Spordi lühiuudised EOK presidendiks pürgijad väldivad alade eelistamist (2) Kas Meistrite liiga igavaks kiskuv muster murtakse? Närvipinget täis saalid, kavaldavad konkurendid ja karm graafik Euroliiga otsustavad mängud algavad maiuspalaga Tallinn Naine kaotas prügiauto rataste all elu Tarbija Idufirma toob turule 3D-heliga klapid Tartu Laopõlengut uurib kriminaalpolitsei Kvartal koormab Soola tänava üle Kohus leidis: Tartu õpetagu erivajadusega lapsi omal kulul (1) Lapsed igatsevad lähedaste järele (1) Mis ikkagi saab meie koolimajadest? Juhtkiri: öös on asju, mida olema ei peaks Prügi laiutab maas ja vees (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

EOK presidendiks pürgijad väldivad alade eelistamist

3 min lugemist
Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendikandidaatid on Jüri Ratas (vasakult), Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Tõniste. FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

Eestis spordis on aastaid räägitud vajadusest selgitada välja niinimetatud eelisarendatavad spordialad, mille toetusteks eraldatakse enamik spordile mõeldud riigi raha. Kõik kolm Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi kandidaati – Urmas Sõõrumaa, Tõnu Tõniste ja Jüri Ratas – peavad aga mõnede spordialade eelistamist valeks.  

Tellijale Tellijale

«Olümpiakomiteel on 121 liiget, mina seda kooslust lõhkuma ei hakkaks ning nii-öelda top-spordialade nimetamist õigeks ei pea,» sõnas seni korvpalliliidu presidendi ametit pidav Ratas. «Mingi valik on tehtud raha eraldamise tingimuste kehtestamisega, kus olulisel kohal on harrastajate arv ja tulemused.»

Endine tippsportlane Tõniste leidis samuti, et tänapäeva Eesti spordis ei saa hakata kedagi eelistama. Küll aga märkis ta, et kui mõnel spordialal tõusevad esile talendid, tuleb neid tõhusamalt toetada.

«Eestil pole nii tugevate traditsioonidega spordiala, et seda peaks kindlasti teistele eelistama. Jah, meil on pallimängud, kuid tiitlivõistlustel ei võida nad midagi,» nentis ta ning põhjendas, miks on võimalik laiapõhjalisem toetus olulisem. «Üks meie peamisi soove on ju see, et noored liigutaksid ennast ja oleksid kehaliselt aktiivsed.»

11.04.2016 13.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto