Sisukord
Kultuur
Postimees
12.04.2016
Eesti Võlausaldaja Marcel Vichmann: jumal teab, mida Norberg seal korraldas Horoskoop Mälumäng Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Naine kaotas prügiauto rataste all elu Õigusteaduskond sai kohtus piinliku kaotuse (6) 12.04 esikülg Liibanonlasest professor: peatage sissevool Euroopasse! (11) Võimuliidul on trahvide tõstmiseks ilmselt hääled koos Rõivas: Eesti elanikud on propagandale resistentsed (1) Kohus tühistas Narva linnaametnike süüdimõistmise Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Põllumajanduskriis rajab teed Poola piimale (19) Müügis on vähemalt kolm siin tegutsevat panka Riigikohus allutas bitcoin’idega kauplemise rahapesureeglitele (2) Välismaa Kellaaegadest mitte kinnipidamine ei tohi ärritada (2) Kommentaar: Novira Capitali asutaja ja partner Arle Mölder Välismaa lühiuudised Vabatahtlikult poris ehk kuidas aidata migrante (5) Iraanis äri meili teel ei aeta (1) Iraan ei ela sugugi kiviajas (1) Arvamus Merle Jääger: elagu rahu ja rahvaste sõprus! (15) Kersti Kaljulaid: avalikust teenusest 21. sajandil (10) Juhtkiri: 21. sajandi kröösuste katsetuste rada jätkub Avo-Rein Tereping: Eesti on rahvastikukriisis (29) Postimees 1896. aastal: värviline lumi Lugejate kirjad: kiirustest ja karistustest, muuseumiraudteest Kultuur In memoriam Ülle Ulla (10. XI 1934 – 9. IV 2016) Iga tema liigutus tuli hingest Sport Spordi lühiuudised EOK presidendiks pürgijad väldivad alade eelistamist (2) Kas Meistrite liiga igavaks kiskuv muster murtakse? Närvipinget täis saalid, kavaldavad konkurendid ja karm graafik Euroliiga otsustavad mängud algavad maiuspalaga Tallinn Naine kaotas prügiauto rataste all elu Tarbija Idufirma toob turule 3D-heliga klapid Tartu Laopõlengut uurib kriminaalpolitsei Kvartal koormab Soola tänava üle Kohus leidis: Tartu õpetagu erivajadusega lapsi omal kulul (1) Lapsed igatsevad lähedaste järele (1) Mis ikkagi saab meie koolimajadest? Juhtkiri: öös on asju, mida olema ei peaks Prügi laiutab maas ja vees (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iga tema liigutus tuli hingest

3 min lugemist

Ülle Ulla lahkumine on lähedastele ootamatu ja valus uudis. Lähedane sõbranna, balletikooli klassikaaslane ja kolleeg Aime Leis ütleb murdunud häälel, et alles paar päeva tagasi vestles ta Ullaga telefonis ning nad leppisid kokku kohtumise, mida nüüd enam kunagi ei toimu. 

Tellijale Tellijale

Ulla ja Leisi sõprus algas pärast sõda, mil Estonia teatris avati laste balletistuudio, kuhu nemadki tantsuhimuliste lastena otsustasid minna. «Seal meid saatus kokku viiski. Hiljem võeti meid Tallinna balletikooli, mille nimi oli siis Eesti riiklik koreograafiline kool. Koos me selle lõpetasime, läksime seejärel teatrisse, olime ühes garderoobis ja elasime üksteise rõõmudele-muredele kaasa, kasvasime kokku kogu klassiga,» meenutas Leis.

«See oli teine aeg. Olime vaestest peredest, isad jäänud sõtta või kadunud, elasime väga vaeselt, iga pisike asi tegi meile tohutult suurt rõõmu. Mäletan, kui Helmi Puur sai sünnipäevakingiks triibuga siidisukad, siis terve klass rõõmustas ning proovis neid jalga. Tolle aja rõõmud olid sellised. Me veetsime ka kõik suved koos pioneerilaagrites. Hiljem sai aga Piritale ja tagasi kõnnitud, et sõiduraha jäätisele kulutada. Kuni meid teatrisse võeti, alguses kõige madalamale palgale. Aga meile oli kõige tähtsam see, et saaksime laval olla ja tantsida. See oli meie suur armastus ja unistuse täitumine.»

11.04.2016 13.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto