T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Briti moslemiuuring sattus kriitika alla juba enne avaldamist

Postimees
Facebook
Comments
Inimesed, kes jõuaksid osta Dolce & Gabbana Londoni poest spetsiaalselt moslemitele mõeldud riideid, ilmselt väga seekordsete küsitletute sekka ei sattunud.
Inimesed, kes jõuaksid osta Dolce & Gabbana Londoni poest spetsiaalselt moslemitele mõeldud riideid, ilmselt väga seekordsete küsitletute sekka ei sattunud. Foto: AFP/SCANPIX

Täna Briti telekanalis Channel 4 eetrisse mineva filmi «Mida moslemid tegelikult mõtlevad?» tarbeks tehtud uuring saareriigi moslemitest on kipakas, sest selle valimis on esindatud vaid kogukonna armetuim osa, leiavad kriitikud.

39 protsenti Briti moslemeist arvab, et naine peaks alati oma mehele alluma, ja 31 protsenti nõustub, et islamiusulisel mehel võiks olla rohkem kui üks abikaasa, väidetakse selles uuringufirma ICM korraldatud uuringus. 23 protsendi sõnul on õige mõte, et teatud kohtades peaks kehtima šariaat, mitte Ühendkuningriigi seadused.

Uuringu metoodika osas tekitas küsimusi see, kas küsitletute näol on ikka tegu näitega Briti moslemite keskmisest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles