L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ÜRO juhiks otsitakse naist

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Facebook Twitter
Comments
ÜRO peasekretäri kandidaadid (vasakult paremale, ülevalt alla): Irina Bokova, Helen Clark, Natalia Gherman, Vesna Pusić, António Guterres, Srgjan Kerim ja Danilo Türk.
ÜRO peasekretäri kandidaadid (vasakult paremale, ülevalt alla): Irina Bokova, Helen Clark, Natalia Gherman, Vesna Pusić, António Guterres, Srgjan Kerim ja Danilo Türk. Foto: SCANPIX

«Meil on olnud kaheksa meessekretäri ja üheksas peaks olema naine,» teatatakse ÜRO-le naisjuhti nõudva kampaanialehe kodulehel, kus viidatakse asjaolule, et poole maailma rahvastikust moodustavad naised, ning ka ÜRO põhikiri näeb ette naiste ja meeste võrdõiguslikkuse.   

Selle möödunud aastal alguse saanud kampaania taga on samuti ainult naised. Mitmed neist on ise töötanud ÜRO juures, üks neist – Gillian Sorensen – isegi ÜRO asepeasekretärina. Seega tunnevad nad maailmaorganisatsiooni tööd hästi. Nagu ka seda, et naisi pole ÜROs ja mujalgi juhikohtadel piisavalt.

Selleks, et tänavu 70. tegutsemisaastat tähistanud ÜRO üheksandaks peasekretäriks saaks naine, on nad koostanud nimekirja väljapaistvatest naistest. See nimekiri on jaotatud geograafiliselt kuueks rühmaks, eraldi rühm on ka Ida-Euroopal, kus on kaheksa naist viiest riigist: kaks Bulgaariast, Horvaatiast, Leedust ning üks Gruusiast ja Moldovast.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles