Sisukord
Välismaa
Tänane leht
14.04.2016
Eesti Esimesed Eesti asjaosalised avalikud (4) Panga klient jäi kolmeks päevaks rahata Kelm, pühak või kahenäoline Janus? (8) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Solariselt pudenes aknaklaas Palju õnne Rahanäljas võimuliidu valus põrumine (2) Entusiast hakkab Viljandi järve angerjaid asustama Panama infoleke toob välja kümneid Eesti nimesid Eesti lühiuudised Terviseprogramm kutsub mehi üles rohkem liigutama Tagakülg Paldiski saab uue Julajevi kuju Majandus Riik asub oma ettevõtteid korrastama Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene jagunes kaheks AirBalticu skandaalne suurinvestor: mul on mitu offshore-firmat Välismaa ÜRO juhiks otsitakse naist Välismaa lühiuudised Eesti kõiki kaarte veel ei ava Mõttemäng näitas ELi ja NATO muresid Putini tõrjumisel Maarja Lühiste: miks on oluline, et maailma liidrite hulgas oleks rohkem naisi? Zika viirus on arvatust hirmsam Endine Obama valitsuse nõunik: vägede vähendamine Euroopas oli ennatlik (2) Arvamus Rein Rebane: erakoolid ja riigikoolid - mitte ainult rahast (5) Liisa Tagel: üks isiklik näide sellest, kuidas tekkib palgalõhe (16) Juhtkiri: trahvieelnõu suri prožektorivalguses (1) Oliver Nääs: Kender – hullem kui terrorist? (7) Panama infoleke toob välja kümneid Eesti nimesid Päeva karikatuur Postimees 1934. aastal: kõrgepalgaliste naised vallandamisele Mart Noorma: nulltolerants plagiaadile Tõnis Oja: Eesti ettevõtete juhtide palgad on väga suured (4) Kultuur Kuidas Pariis õhkimisest pääses? «Diplomaatia» Postimehe Kinos (2) Lund sajab – mis mõte sel on... Naised teevad katse võtta tagasi õigus oma välimusele Sport Spordi lühiuudised Korvpalli veerandfinaalid – oodatud võitjad ja vägev maiuspala PSG põrus ning piirdus taas veerandfinaaliga Maria Šarapova võib meldooniumi-saagast siiski puhtalt pääseda Rekordimeeskond andis Kalevile õppetunni Tallinn Solariselt pudenes aknaklaas Tarbija Madrats osta tunde järgi Tartu Teater valib uude lavastusse lapsi Murul parkijate vastu läksid käiku klaasikillud Hakkaja noormees kutsus poliitikud kooli aru andma Tartu otsib lemmikparki (3) Ärme ehita Tartusse Saku suurhalli Maarjamõisa ülikoolilinnaku visand jõudis paberile (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

ÜRO juhiks otsitakse naist

3 min lugemist
  • ÜRO praeguse peasekretäri Ban Ki-mooni teine ametiaeg lõpeb 31. detsembril.
  • ÜRO uus peasekretär asub tööle 1. jaanuarist.
  • Praeguseks kandideerib uueks peasekretäriks kaheksa isikut.
  • Vaikiva kokkuleppe järgi saab uueks peasekretäriks Ida-Euroopa naine.
ÜRO peasekretäri kandidaadid (vasakult paremale, ülevalt alla): Irina Bokova, Helen Clark, Natalia Gherman, Vesna Pusić, António Guterres, Srgjan Kerim ja Danilo Türk. FOTO: SCANPIX

«Meil on olnud kaheksa meessekretäri ja üheksas peaks olema naine,» teatatakse ÜRO-le naisjuhti nõudva kampaanialehe kodulehel, kus viidatakse asjaolule, et poole maailma rahvastikust moodustavad naised, ning ka ÜRO põhikiri näeb ette naiste ja meeste võrdõiguslikkuse.   

Tellijale Tellijale

Selle möödunud aastal alguse saanud kampaania taga on samuti ainult naised. Mitmed neist on ise töötanud ÜRO juures, üks neist – Gillian Sorensen – isegi ÜRO asepeasekretärina. Seega tunnevad nad maailmaorganisatsiooni tööd hästi. Nagu ka seda, et naisi pole ÜROs ja mujalgi juhikohtadel piisavalt.

Selleks, et tänavu 70. tegutsemisaastat tähistanud ÜRO üheksandaks peasekretäriks saaks naine, on nad koostanud nimekirja väljapaistvatest naistest. See nimekiri on jaotatud geograafiliselt kuueks rühmaks, eraldi rühm on ka Ida-Euroopal, kus on kaheksa naist viiest riigist: kaks Bulgaariast, Horvaatiast, Leedust ning üks Gruusiast ja Moldovast.

13.04.2016 15.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto