Sisukord
Kultuur
Postimees
14.04.2016
Eesti Esimesed Eesti asjaosalised avalikud (4) Panga klient jäi kolmeks päevaks rahata Kelm, pühak või kahenäoline Janus? (8) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Solariselt pudenes aknaklaas Palju õnne Rahanäljas võimuliidu valus põrumine (2) Entusiast hakkab Viljandi järve angerjaid asustama Panama infoleke toob välja kümneid Eesti nimesid Eesti lühiuudised Terviseprogramm kutsub mehi üles rohkem liigutama Tagakülg Paldiski saab uue Julajevi kuju Majandus Riik asub oma ettevõtteid korrastama Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene jagunes kaheks AirBalticu skandaalne suurinvestor: mul on mitu offshore-firmat Välismaa ÜRO juhiks otsitakse naist Välismaa lühiuudised Eesti kõiki kaarte veel ei ava Mõttemäng näitas ELi ja NATO muresid Putini tõrjumisel Maarja Lühiste: miks on oluline, et maailma liidrite hulgas oleks rohkem naisi? Zika viirus on arvatust hirmsam Endine Obama valitsuse nõunik: vägede vähendamine Euroopas oli ennatlik (2) Arvamus Rein Rebane: erakoolid ja riigikoolid - mitte ainult rahast (5) Liisa Tagel: üks isiklik näide sellest, kuidas tekkib palgalõhe (16) Juhtkiri: trahvieelnõu suri prožektorivalguses (1) Oliver Nääs: Kender – hullem kui terrorist? (7) Panama infoleke toob välja kümneid Eesti nimesid Päeva karikatuur Postimees 1934. aastal: kõrgepalgaliste naised vallandamisele Mart Noorma: nulltolerants plagiaadile Tõnis Oja: Eesti ettevõtete juhtide palgad on väga suured (4) Kultuur Kuidas Pariis õhkimisest pääses? «Diplomaatia» Postimehe Kinos (2) Lund sajab – mis mõte sel on... Naised teevad katse võtta tagasi õigus oma välimusele Sport Spordi lühiuudised Korvpalli veerandfinaalid – oodatud võitjad ja vägev maiuspala PSG põrus ning piirdus taas veerandfinaaliga Maria Šarapova võib meldooniumi-saagast siiski puhtalt pääseda Rekordimeeskond andis Kalevile õppetunni Tallinn Solariselt pudenes aknaklaas Tarbija Madrats osta tunde järgi Tartu Teater valib uude lavastusse lapsi Murul parkijate vastu läksid käiku klaasikillud Hakkaja noormees kutsus poliitikud kooli aru andma Tartu otsib lemmikparki (3) Ärme ehita Tartusse Saku suurhalli Maarjamõisa ülikoolilinnaku visand jõudis paberile (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naised teevad katse võtta tagasi õigus oma välimusele

2 min lugemist
Liina Pääsuke- Pidulaud (kavand) FOTO: Repro

«Ära ole see, kes sa oled, ole ilus!» käsitleb teemat, mis on siin-seal ikka viimase kümnendi jooksul üles kerkinud: kuidas peab välja nägema ja käituma ilus naine kaasajal? Võib tunduda, et sellist diskussiooni on juba peetud küll, kuid pikemaajalisteks muutusteks on vaja järjepidevust.

Tellijale Tellijale

Vaal galeriis on eksponeeritud mitme tuntud kunstniku visuaalseid sõnavõtte, osalejate nimekiri hiilgab mitmekesisusega. Peale elukutseliste kunstnike on väljas ka näiteks näitleja Mari-Liis Lille, koreograafi ja tantsija Alissa Šnaideri ning etenduskunstniku Kaja Kannu tööd. On positiivne, et ühte teemaringi on kaasatud loomingulisi inimesi eri elualadelt.

Anna-Stina Treumundi, Triinu-Liis Rahe ja Sander Tuvikesega koostöös tehtud videos «Autoportree» lisab Lille maneerlikult peale loetud autobiograafiline tekst mõne hiireklikiga saavutatud printsessist teosele teatud teatraalsust. Sealjuures jääb aga arusaamatuks, miks ei ole tantsu ja etenduskunstiga tegelevad kunstnikud käsitlenud teemat endale omase meediumi kaudu. Vaid visuaalse kunsti liistude juurde jäänud näituse teemakäsitlusele tuleks siis lisaks multidistsiplinaarseid kihistusi.

13.04.2016 15.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto