Rahanäljas võimuliidu valus põrumine

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Valdo Randpere
Valdo Randpere Foto: Jaanus Lensment

Vastuhakk või kõrvale jäämine eilsel trahvieelnõu hääletamisel annab aimu ka kärisemisest Reformierakonna juhatuse tasandil, kus on tekkinud siseopositsioon ja omavahelised hääletused pole sageli kõige ausamad.

Peaministri partei 15-liikmelisest juhatusest on kuulda, kuidas juhatuse päevakorrapunktid võivad teinekord ootamatult muutuda, kui mõnel olulisel hääletusel on seis näiteks 7 poolt ja 8 vastu erakonna juhi Taavi Rõivase seisukoha kahjuks. Siseopositsiooni poolele jäävad näiteks Rein Lang, Aivar Sõerd (jättis eile hääletamata), Anne Sulling (hääletas eile vastu) ja ka Maris Lauri.

Läinud reedel teatati juhatuse kogunemise eel väidetavalt osale juhatuse liikmetest, et ärgu tulgu kohale, siis ei saa hääletamiseks kvoorumit kokku. Kõik need juhatuse tasandil vigurdamised võisid tuua kaasa protesti, et trahvieelnõu lendas eile ühe häälega sellisel kujul prügikasti.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles