Sisukord
Maailm
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (32) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (3) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Endine Obama valitsuse nõunik: vägede vähendamine Euroopas oli ennatlik

5 min lugemist
  • Krimmi anneksioon tuli Obama administratsioonile ootamatusena
  • Trumpi võidu korral sattuksid löögi alla ilmselt kõik USA partnerlused
  • Clinton kaalub ilmselt nii püsibaase Ida-Euroopas kui relvaabi Ukrainale
  • Poola valitsuse euroskeptiline suhtumine on USA jaoks probleem
Julianne Smith ei tee saladust, et Poola uus valitsus on ameeriklaste jaoks Varssavi tippkohtumise eel mõnevõrra problemaatiline. FOTO: Evelyn Kaldoja

USA presidendiks tõustes oleks Hillary Clinton tõenäoliselt valmis kaaluma NATO idaossa püsivate baaside rajamist, ütles demokraatliku parteiga seotud mõttekoja CNAS vanemteadur Julianne Smith intervjuus Postimehele.

Tellijale

- Kas vahepeal välja kuulutatud Aasia poole orienteerumine tegelikkuses ka juhtus või läks see kaduma uute pingete tõttu Euroopas?

Inimesed tõlgendasid seda valesti – arvates, et me keskendume Euroopa asemel Aasiale. Obama administratsioon on üritanud fookust Euroopal hoida, samal ajal rohkem Aasiaga tegeledes, kuigi me ei teadnud, et Vladimir Putin plaanib Krimmi annekteerida.

Reaalsuses röövib suurema osa valitsuse ajast mõni kriis Lähis-Idas – olgu see Liibüa või Egiptus või Jeemen või Iisraeli-araablaste-palestiinlaste pinged või Iraak ja Süüria. See nimekiri on lõpmatu. Kui ma Valges Majas olin, tundus mulle, et ma olin jalul koidust ehani ja kulutasin umbes 75 protsenti ajast Lähis-Idale.

Me keskendusime Aasiale, tegime uusi algatusi, Obama reisib sinna, ta oli esimene USA president Ida-Aasia tippkohtumisel. Mõningaid asju on saavutatud. Loodetavasti pole see tulnud Euroopa arvelt, ja samal ajalt oleme saanud tegeleda ka Lähis-Idaga.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto