Sisukord
Uudised
Tänane leht
14.04.2016
Eesti Esimesed Eesti asjaosalised avalikud (4) Panga klient jäi kolmeks päevaks rahata Kelm, pühak või kahenäoline Janus? (8) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Solariselt pudenes aknaklaas Palju õnne Rahanäljas võimuliidu valus põrumine (2) Entusiast hakkab Viljandi järve angerjaid asustama Panama infoleke toob välja kümneid Eesti nimesid Eesti lühiuudised Terviseprogramm kutsub mehi üles rohkem liigutama Tagakülg Paldiski saab uue Julajevi kuju Majandus Riik asub oma ettevõtteid korrastama Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene jagunes kaheks AirBalticu skandaalne suurinvestor: mul on mitu offshore-firmat Välismaa ÜRO juhiks otsitakse naist Välismaa lühiuudised Eesti kõiki kaarte veel ei ava Mõttemäng näitas ELi ja NATO muresid Putini tõrjumisel Maarja Lühiste: miks on oluline, et maailma liidrite hulgas oleks rohkem naisi? Zika viirus on arvatust hirmsam Endine Obama valitsuse nõunik: vägede vähendamine Euroopas oli ennatlik (2) Arvamus Rein Rebane: erakoolid ja riigikoolid - mitte ainult rahast (5) Liisa Tagel: üks isiklik näide sellest, kuidas tekkib palgalõhe (16) Juhtkiri: trahvieelnõu suri prožektorivalguses (1) Oliver Nääs: Kender – hullem kui terrorist? (7) Panama infoleke toob välja kümneid Eesti nimesid Päeva karikatuur Postimees 1934. aastal: kõrgepalgaliste naised vallandamisele Mart Noorma: nulltolerants plagiaadile Tõnis Oja: Eesti ettevõtete juhtide palgad on väga suured (4) Kultuur Kuidas Pariis õhkimisest pääses? «Diplomaatia» Postimehe Kinos (2) Lund sajab – mis mõte sel on... Naised teevad katse võtta tagasi õigus oma välimusele Sport Spordi lühiuudised Korvpalli veerandfinaalid – oodatud võitjad ja vägev maiuspala PSG põrus ning piirdus taas veerandfinaaliga Maria Šarapova võib meldooniumi-saagast siiski puhtalt pääseda Rekordimeeskond andis Kalevile õppetunni Tallinn Solariselt pudenes aknaklaas Tarbija Madrats osta tunde järgi Tartu Teater valib uude lavastusse lapsi Murul parkijate vastu läksid käiku klaasikillud Hakkaja noormees kutsus poliitikud kooli aru andma Tartu otsib lemmikparki (3) Ärme ehita Tartusse Saku suurhalli Maarjamõisa ülikoolilinnaku visand jõudis paberile (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

AirBalticu skandaalne suurinvestor: mul on mitu offshore-firmat

8 min lugemist
Ralf-Dieter Montag-Girmes FOTO: Mihkel Maripuu

«Mu kätelt ei tilgu verd. Ma ei söö imikuid. Ma olen täiesti normaalne inimene,» kinnitab mullu novembris airBalticusse 52 miljonit eurot investeerinud sakslane Ralf-Dieter Montag-Girmes Postimehele. Lätis peeti tema isikut siiski piisavalt vastuoluliseks, nii et peaminister Laimdota Straujuma vallandas transpordiministri Anrijs Matīssi juba investeerimisotsusest teatamisest järgmisel päeval.

Tellijale Tellijale

Pärast seda sai ilmsiks, et Montag-Girmes teeb äri Venemaal, pakkudes liisimiseks muuhulgas ka Venemaa sõjatööstuse ettevõtte United Aircraft Corporationi tütarfirma Suhhoi reisilennukeid SuperJet, mille soetamist airBaltic aasta lõpus kaalus. Nende lennukite kasutamise keelu pani valitsus tänavu veebruaris allkirjastatud investorlepingusse sisse.

Nüüd tõusis Montag-Girmes taas esile kui Panama maksuparadiisi kasutajana. Lätlastest olid lekkinud nimekirjas veel kiirsöögiketi Lido omanik Gunārs Ķirsons ning Läti oligarh ja Ventspilsi linnapea Aivars Lembergs.

Eelmisel nädalal lekkinud Panama paberitest tuli välja ka teie nimi. Miks te maksuparadiisi kasutate?

See on väga lihtne. Lennukite liisimise äri toimubki offshore’ide kaudu, sest sedasi saab nii lennuki tootjale kui ka lennufirmale teha majanduslikult konkurentsivõimelise pakkumise, mida ei sega maksustamise fakt. Selle jaoks valitakse maksuneutraalne piirkond, kus lennuk registreeritakse ja kust seda liisitakse ning millel on topeltmaksustamise vältimise lepe riigiga, kust lennuk pärineb. Tavaliselt on selleks Kariibi mere saared, peamiselt Briti Neitsisaared, Panama ja Iirimaa. Need on põhilised piirkonnad, mida laevade ja lennukite liisingfirmad kasutavad. Ja seda ma teengi.

13.04.2016 15.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto