K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kinokett nõuab endiselt juhilt kahjuhüvitist

BNS
Kinokett nõuab endiselt juhilt kahjuhüvitist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Forum Cinemas
Forum Cinemas Foto: SCANPIX

Forum Cinemas AS on esitanud kohtule hagi ettevõtte endise juhi Aldo Tammsaare vastu, nõudes temalt ettevõttele kahjulike tegude eest 722 963 eurot, millele lisanduvad viivised.

Ettevõte on nõuet kahel korral vähendanud: algul nõuti Tammsaarelt 5,5 miljoni eurot, seejärel vähendati summat 2,6 miljonile ja lõpuks 722 963 eurole.

Tammsaar oli aastatel 1997–2012 Forum Cinemase juhatuse liige. 24. aprillil 2012 teavitas ettevõtte nõukogu esimees Liisi-Maria Jauho Tammsaart mitteametlikult kavatsusest ta juhatusest tagasi kutsuda ning 31. mail lõpetati leping ka ametlikult. Lõpetamiskokkulepe sisaldas ka punkti, et pooltel ei ole teineteise vastu nõudeid.

Vahetult pärast Tammsaare töölepingu lõpetamist sai ettevõte aga teada, et Tammsaar oli teinud mitu ettevõttele kahjulikku tehingut, ning esitas 20. juunil 2012 talle avalduse, mille tühistas nõudeid välistava punkti lõpetamiskokkuleppes ja esitas ka kohtule hagi kahjude hüvitamiseks.

Kaebuse järgi sõlmis Tammsaar 10. mail 2012 Hobujaama Parkla OÜga kümneaastase üürilepingu Tallinnas Hobujaama 5 asuva hoone keldrikorrusel asuva parkla suhtes, mille üür oli 30 protsenti parkla käibest. Ettevõtte hinnangul ei olnud selline tehing mõistlik.

Lisaks süüdistab ettevõte Tammsaart OÜga Kinocandy kommipoe ja mahlabaari ruumide kümneaastase üürilepingu sõlmimises ning poodides varem tegutsenud Forum Cinemasele kuulunud ettevõtete tegevuse lõpetamises.

Hobujaama Parkla ja Kinocandy on Tammsaarega seotud äriühingud, samuti on üürilepingute sõlmimise ja üürnikega seotud Tammsaare lähedased.

Tammsaar muutis ka 15 töötaja töölepingut niimoodi, et neile nähti ette lisa-lahkumishüvitis kuue kuu keskmise palga ulatuses. Seitse töötajat olid tema sugulased. Tammsaar müüs 2012. aasta mais ka Forum Cinemase töötajatele ja nendega seotud isikutele 13 ettevõttele kuulunud sõiduautot turuhinnast tunduvalt odavamalt.

Harju maakohus jättis mullu 10. juunil ettevõtte hagi rahuldamata, kuna leidis, et ettevõtte nõuded on vastuolus lõpetamiskokkuleppe punktiga, et pooltel pole teineteise vastu nõudeid. Riigikohus otsustas aga 13. aprillil Forum Cinemase kassatsioonkaebuse rahuldada ja saatis asja uuesti Harju maakohtule arutamiseks. Riigikohtu kolleegiumi arvates saab nõudeid välistava kokkuleppe tühistada ka juhul, kui eksinud pool on nõude puudumist kinnitades olnud arusaamisel, et tal nõuet ei olegi.

Märksõnad
Tagasi üles