Sisukord
Majandus
Postimees
15.04.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Sõidujagajaid ähvardab suurem kindlustusmakse Politsei tabas jõhkarditest tänavaröövlid, kes tegutsesid üle Eesti Keskerakonna hääletusmasin maksab miljon aastas Eesti lühiuudised Vabaerakond algatas eelnõu komisjonide lindistuste säilitamiseks (1) Kas te olete jaburaks läinud?! Martin Helme ründas Kaljuranda päritolu pärast Luik nimetas Vene lennukite manöövreid Läänemerel jultunuks Mälumäng Käpardlikud narkoärikad kukkusid kolinal sisse Aas: suur osa koole on sunnitud uksed sulgema Haneparved puhkavad Mäos tiibu Majandus Teletornis püstitati mobiilse interneti kiirusrekord Kinokett nõuab endiselt juhilt kahjuhüvitist Eestis on kätte jõudnud veebipoodide buum Välismaa Putini telemaraton läbiti üllatusteta Välismaa lühiuudised Ukrainat hakkab päästma ajaloo noorim peaminister Kremli endine tippametnik: Putini režiimile pole praegu reaalseid ohte Ungari valitsuse sünge pühapäev Arvamus Olev Remsu: nuhid, aina nuhid Päeva karikatuur Andrus Karnau: unustatud pensioniraha Taavi Minnik: valget laeva ei tule (1) Juhtkiri: millist presidenti vajab Eesti? Postimees 1924. aastal: uute raudteede kava Erkki Koort: presidendiks soovijail oleks aeg sellest rääkima hakata (1) Diana Ingerainen: lõpetame abivajajate jooksutamise! (2) Kultuur Konjakitooli looja: Kopeerimine on labane vargus Sport Spordi lühiuudised Tiitlikaitsja langes ning ajalugu jäi tegemata Südamesse minev kõne võib hääli oluliselt mõjutada (1) Suur meister tegi lahkudes veel kord imet Rekord purustati, kuid küsimus jäi ikka õhku 200 000 euro küsimus Eesti jalgpallis Tarbija India arsti kohver on põhjatu ja koliseb Tartu Eesti epeenaiskond treenis Tartus olümpiaks Suure haardega tallipoiss ehitas oma aja uhkeima üürimaja (1) Keskaegne loomanahk sundis Tartus kõvasti pead murdma (1) Ahhaa asub tüdrukuid teadusmaailma meelitama Festival Prima Vista mängib müstikaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kinokett nõuab endiselt juhilt kahjuhüvitist

2 min lugemist
Forum Cinemas FOTO: SCANPIX

Forum Cinemas AS on esitanud kohtule hagi ettevõtte endise juhi Aldo Tammsaare vastu, nõudes temalt ettevõttele kahjulike tegude eest 722 963 eurot, millele lisanduvad viivised.

Ettevõte on nõuet kahel korral vähendanud: algul nõuti Tammsaarelt 5,5 miljoni eurot, seejärel vähendati summat 2,6 miljonile ja lõpuks 722 963 eurole.

Tammsaar oli aastatel 1997–2012 Forum Cinemase juhatuse liige. 24. aprillil 2012 teavitas ettevõtte nõukogu esimees Liisi-Maria Jauho Tammsaart mitteametlikult kavatsusest ta juhatusest tagasi kutsuda ning 31. mail lõpetati leping ka ametlikult. Lõpetamiskokkulepe sisaldas ka punkti, et pooltel ei ole teineteise vastu nõudeid.

Vahetult pärast Tammsaare töölepingu lõpetamist sai ettevõte aga teada, et Tammsaar oli teinud mitu ettevõttele kahjulikku tehingut, ning esitas 20. juunil 2012 talle avalduse, mille tühistas nõudeid välistava punkti lõpetamiskokkuleppes ja esitas ka kohtule hagi kahjude hüvitamiseks.

Kaebuse järgi sõlmis Tammsaar 10. mail 2012 Hobujaama Parkla OÜga kümneaastase üürilepingu Tallinnas Hobujaama 5 asuva hoone keldrikorrusel asuva parkla suhtes, mille üür oli 30 protsenti parkla käibest. Ettevõtte hinnangul ei olnud selline tehing mõistlik.

Lisaks süüdistab ettevõte Tammsaart OÜga Kinocandy kommipoe ja mahlabaari ruumide kümneaastase üürilepingu sõlmimises ning poodides varem tegutsenud Forum Cinemasele kuulunud ettevõtete tegevuse lõpetamises.

Hobujaama Parkla ja Kinocandy on Tammsaarega seotud äriühingud, samuti on üürilepingute sõlmimise ja üürnikega seotud Tammsaare lähedased.

Tammsaar muutis ka 15 töötaja töölepingut niimoodi, et neile nähti ette lisa-lahkumishüvitis kuue kuu keskmise palga ulatuses. Seitse töötajat olid tema sugulased. Tammsaar müüs 2012. aasta mais ka Forum Cinemase töötajatele ja nendega seotud isikutele 13 ettevõttele kuulunud sõiduautot turuhinnast tunduvalt odavamalt.

Harju maakohus jättis mullu 10. juunil ettevõtte hagi rahuldamata, kuna leidis, et ettevõtte nõuded on vastuolus lõpetamiskokkuleppe punktiga, et pooltel pole teineteise vastu nõudeid. Riigikohus otsustas aga 13. aprillil Forum Cinemase kassatsioonkaebuse rahuldada ja saatis asja uuesti Harju maakohtule arutamiseks. Riigikohtu kolleegiumi arvates saab nõudeid välistava kokkuleppe tühistada ka juhul, kui eksinud pool on nõude puudumist kinnitades olnud arusaamisel, et tal nõuet ei olegi.

Seotud lood
14.04.2016 16.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto