Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.04.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Sõidujagajaid ähvardab suurem kindlustusmakse Politsei tabas jõhkarditest tänavaröövlid, kes tegutsesid üle Eesti Keskerakonna hääletusmasin maksab miljon aastas Eesti lühiuudised Vabaerakond algatas eelnõu komisjonide lindistuste säilitamiseks (1) Kas te olete jaburaks läinud?! Martin Helme ründas Kaljuranda päritolu pärast Luik nimetas Vene lennukite manöövreid Läänemerel jultunuks Mälumäng Käpardlikud narkoärikad kukkusid kolinal sisse Aas: suur osa koole on sunnitud uksed sulgema Haneparved puhkavad Mäos tiibu Majandus Teletornis püstitati mobiilse interneti kiirusrekord Kinokett nõuab endiselt juhilt kahjuhüvitist Eestis on kätte jõudnud veebipoodide buum Välismaa Putini telemaraton läbiti üllatusteta Välismaa lühiuudised Ukrainat hakkab päästma ajaloo noorim peaminister Kremli endine tippametnik: Putini režiimile pole praegu reaalseid ohte Ungari valitsuse sünge pühapäev Arvamus Olev Remsu: nuhid, aina nuhid Päeva karikatuur Andrus Karnau: unustatud pensioniraha Taavi Minnik: valget laeva ei tule (1) Juhtkiri: millist presidenti vajab Eesti? Postimees 1924. aastal: uute raudteede kava Erkki Koort: presidendiks soovijail oleks aeg sellest rääkima hakata (1) Diana Ingerainen: lõpetame abivajajate jooksutamise! (2) Kultuur Konjakitooli looja: Kopeerimine on labane vargus Sport Spordi lühiuudised Tiitlikaitsja langes ning ajalugu jäi tegemata Südamesse minev kõne võib hääli oluliselt mõjutada (1) Suur meister tegi lahkudes veel kord imet Rekord purustati, kuid küsimus jäi ikka õhku 200 000 euro küsimus Eesti jalgpallis Tarbija India arsti kohver on põhjatu ja koliseb Tartu Eesti epeenaiskond treenis Tartus olümpiaks Suure haardega tallipoiss ehitas oma aja uhkeima üürimaja (1) Keskaegne loomanahk sundis Tartus kõvasti pead murdma (1) Ahhaa asub tüdrukuid teadusmaailma meelitama Festival Prima Vista mängib müstikaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: unustatud pensioniraha

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Postimees.ee

Värske pensionifondide analüüs ütleb, et teise samba reaaltootlus on 2002. aastast kuni eelmise aasta lõpuni olnud positiivne – 0,6 protsenti. Rangelt võttes on pensionifondid sellega oma eesmärgi saavutanud, lüües inflatsiooni. Ma arvan, et kui see raha oleks pangas tähtajalisel deposiidil olnud, oleks teise samba pensionifondi pandu 14 aastaga rohkem tulu teeninud.

Tellijale Tellijale

Või nagu ütles professor Raul Eamets Postimehele: «Me ju põletame raha – kui inimesed läheksid ja vaataksid, mis neil pensionifondidesse investeeritud rahast järele on jäänud, siis parem oleks, kui nad ei läheks seda vaatama.»

Tõepoolest, Eesti suurim pensionifond, Swedbanki K3 (maht 666 miljonit eurot) on kümne aasta keskmisena suutnud näidata tootlust 1,67 protsenti. Jah, suur majanduskriis jäi nendesse aastatesse. Kas suure majanduskriisi aastail jätsid fondijuhid teenustasud võtmata? Suuruselt teine pensionifond SEB Progressiivne (maht 426 miljonit eurot) on sama aja keskmisena suutnud näidata 0,69 protsenti. Kusjuures need mõlemad peaksid olema n-ö ägedad, suure riski ja suure tootlusega fondid. Ja see on nominaaltootlus, kust on vaid valitsemistasud maha arvatud.

14.04.2016 16.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto