Sisukord
Juhtkiri
Tänane leht
15.04.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Sõidujagajaid ähvardab suurem kindlustusmakse Politsei tabas jõhkarditest tänavaröövlid, kes tegutsesid üle Eesti Keskerakonna hääletusmasin maksab miljon aastas Eesti lühiuudised Vabaerakond algatas eelnõu komisjonide lindistuste säilitamiseks (1) Kas te olete jaburaks läinud?! Martin Helme ründas Kaljuranda päritolu pärast Luik nimetas Vene lennukite manöövreid Läänemerel jultunuks Mälumäng Käpardlikud narkoärikad kukkusid kolinal sisse Aas: suur osa koole on sunnitud uksed sulgema Haneparved puhkavad Mäos tiibu Majandus Teletornis püstitati mobiilse interneti kiirusrekord Kinokett nõuab endiselt juhilt kahjuhüvitist Eestis on kätte jõudnud veebipoodide buum Välismaa Putini telemaraton läbiti üllatusteta Välismaa lühiuudised Ukrainat hakkab päästma ajaloo noorim peaminister Kremli endine tippametnik: Putini režiimile pole praegu reaalseid ohte Ungari valitsuse sünge pühapäev Arvamus Olev Remsu: nuhid, aina nuhid Päeva karikatuur Andrus Karnau: unustatud pensioniraha Taavi Minnik: valget laeva ei tule (1) Juhtkiri: millist presidenti vajab Eesti? Postimees 1924. aastal: uute raudteede kava Erkki Koort: presidendiks soovijail oleks aeg sellest rääkima hakata (1) Diana Ingerainen: lõpetame abivajajate jooksutamise! (2) Kultuur Konjakitooli looja: Kopeerimine on labane vargus Sport Spordi lühiuudised Tiitlikaitsja langes ning ajalugu jäi tegemata Südamesse minev kõne võib hääli oluliselt mõjutada (1) Suur meister tegi lahkudes veel kord imet Rekord purustati, kuid küsimus jäi ikka õhku 200 000 euro küsimus Eesti jalgpallis Tarbija India arsti kohver on põhjatu ja koliseb Tartu Eesti epeenaiskond treenis Tartus olümpiaks Suure haardega tallipoiss ehitas oma aja uhkeima üürimaja (1) Keskaegne loomanahk sundis Tartus kõvasti pead murdma (1) Ahhaa asub tüdrukuid teadusmaailma meelitama Festival Prima Vista mängib müstikaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: millist presidenti vajab Eesti?

2 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Täna saab Eesti endale uue presidendi, Eesti Olümpiakomitee presidendi. Spordikeeles väljendatuna on superfinaalis stardijoonel kolm meest: Jüri Ratas, Tõnu Tõniste ja Urmas Sõõrumaa. Samal lainel jätkates võime öelda, et nagu üksteist väärivate võistlejate puhul võidab sport, on ka EOK presidendivalimistest ühiskond juba võitnud.

Igaüks kolmest kandidaadist on oma selja taha kogunud väärikaid toetajaid alaliitudest. Ükskõik, kes osutub valituks, saab kaasa tugeva mandaadi. Oleme näinud pühendumust, oma missiooni tõsiselt võtvaid kandidaate ja sisukat kampaaniat. Jaguks samasugust pealehakkamist ka Eesti presidendivalimistel!

EOK presidendi rolli ei saa kuidagi üle- ega alahinnata. Tegemist on sisuliselt kogu Eesti spordielu juhiga, kellest ei sõltu vaid olümpiaalad, vaid kogu kirev spordielu. EOK president kujundab Eesti spordi kuvandit ja on ise Eesti spordi nägu. Spordi ja sportlaste positsioon ning maine ühiskonnas on suuresti tema õlul. See on väga vastutusrikas roll, sest kui räägime spordist, käsitleme ulatuslikku valdkonda tervise- ja rahvaspordist tippspordini välja, üksik- ja meeskonnaalasid.

Hea EOK president on oma tööle pühendunud inimene, kes seisab selle eest, et lapsed Kuressaarest Narvani saaksid võimalusi tegeleda erinevate aladega. Et neile jaguks tarku treenereid, varustust ja spordisaale – vaid nii saavad esile kerkida uued talendid. Et noorteklassis särama löönud lootustel oleks rahalisi võimalusi ja motivatsiooni jätkata teel tippu ning tuua Eestile rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt au ja tähelepanu. Et meie tippsportlased saaksid piisavalt tuge tipus läbilöömiseks.

Kõige olulisem on, et ühiskond tajuks spordi tähendust nii rahvatervise aspektist kui ka rahvusliku kokkukuuluvustunde tekitajana. Vaid sellisel juhul mõistab rahva enamus, et sporti suunatud eurod töötavad Eesti kasuks, ning leidub üha uusi ettevõtjaid, kes tahavad alasid ja sportlasi toetada. Seejuures on vajalik, et tulevane EOK president juhiks organisatsiooni läbipaistvalt ning kaitseks alati fair play põhimõtet. Dopingu ja sahkerduste suhtes valitsegu nulltolerants.

Oma tööd tõsiselt võttev EOK president on Eestis arvamusliider, ja mitte ainult spordiküsimustes. See ei ole koht, mille spordirahvas võiks anda kellelegi isikliku edevuse rahuldamiseks, mida näitas ka tühikargajate võrdlemisi kiire kadumine kandidaatide ridadest. Käimasoleva debati käigus on mõnel juhul püütud halvustada kandidaatide tausta: kelle meelest on ettevõtja kahtlane, keda häirib teise poliitiline enesemääratlus. Siinkohal on oluline rõhutada, et EOK president saabki olla inimene, kellel on kogemusi nii äris kui poliitikas. Sest neis ringkondades tuleb Eesti spordijuhil oma asjade eest väljas olla.

Seotud lood
14.04.2016 16.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto