Sisukord
Muusika
Postimees
18.04.2016
Eesti Horoskoop Tagakülg Mälumäng Eestlased aitasid Hollandis röövli kinni pidada Vene hävitaja häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit Bussipileti hind võib ostukohtades erineda 500 protsenti Korruptsioonikirves endise võrdõigusvoliniku kohal (11) IRLi kristlik ühendus kutsus riiki sekkuma kiriku müüki Väidetav meilikontode lukustaja jäi kohtus õigeks (1) Eesti lühiuudised Isehakanud (trooni)pretendent alustas Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse (4) Kergliiklusteel tuleb ratturitel ja jalutajatel üksteisega arvestada Värbaja: töötu peaks hoidama oma teadmisi ja oskusi värskena Male Pommihirm Tartu kesklinnas Majandus Firmaautode leebema maksustamise ideekavand on lõpuks valmis (1) Ukraina tudengid õpivad Eestis e-riiki Eesti on tegemas uudset tööjõuprognoosi (2) Välismaa Zaatari põgenikelaager on Jordaania suuruselt neljas linn Paavst Franciscus väisas Lesbosel põgenikelaagrit Ekspert: põgenikelaagreid tuleb vaadata kui linnu (8) Esileedi kui ekspordiartikkel Arvamus Daniel Pipes: Euroopa tulevikuvisiooni näeme Ceutas ja Melillas (10) Igipõline võitlus, milles kaotaja on alati rattur (3) Andrus Soodla: struktuurse tasakaalu õppetund (10) Aimar Ventsel: lugedes teoloog Peeter Espaki intervjuud… (15) Juhtkiri: ebavõrdsusvolinik Postimees 1991. aastal: lennuõnnetus Harjumaal Urve Eslas: «ma ei ole» - kultuurist välja tõukamisest (5) Raul Eamets: miks ei saa pensionifonde investeerida Eesti ettevõtetesse? (26) Kultuur Kultuuri lühiuudised Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab «Luikede järv»: puhas klassika ilma trikkideta Sport Seim: Rios tuleb tõsta end ribadeks, kasvõi opilauale (2) 30 minutit, mis viisid Eesti vägilased olümpiale Avaringi kaos ja Vene torpeedo mängisid võidu taas Rosbergile (1) Vanameister Kriisa valus hetk Viimased paarkümmend minutit päästsid väärt medali Nurme viibis hetkes, kolmikõdede olümpiatrio sai viimase liikme Tallinn Tallinna uudised Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse (4) Tarbija Poed kasutavad ostjate andmeid turunduseks Peakatete hooldamine nõuab kannatlikkust AK Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab Tartu Pommihirm Tartu kesklinnas Klaasi tänav areneb, uus tehas sai nurgakivi Pardid said selga värske võistlusvormi Mart Helme jagas Palal verbaalseid jalahoope (5) Juhtkiri: linn taandub ärihuvide ees (2) Uus häda: mõnes kohas on koolimaja liiga suureks jäänud Muffinitegu pole ealeski nii raske olnud Noorusekultus kui karuteene meile kõigile Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab

4 min lugemist
Taanis väärikaid muusikaauhindu ja tunnustusi pälvinud saksofonist Maria Faust on spetsiaalselt Jazzkaareks kirjutatud teose "Velocipede" FOTO: Kaupo Kikkas

Eesti muusika ärkab koos kevadega. Aprill on kujunenud selle õitsemiskuuks –  kõiki stiile esitlev Tallinn Music Week, rafineerituma maitse festival Eesti Muusika Päevad ja lõppakordiks Jazzkaare festival, kus pole kunagi varem esinenud nii palju eesti artiste, kokku üle 130 muusiku! Festivali põhikavas on 18 Eesti kollektiivi kontserti, lisaks tasuta linnaruumikontserdid, kodukontserdid ning ülesastumised väljaspool Tallinna. Et ses kõiges paremini orienteeruda ja enda jaoks sobivad üritused välja valida, teen väikese ülevaate tänavustest ülesastujatest.

Tellijale

Kui nimetada Eesti jazz’i iseloomulikke ja uusi ilminguid, võrreldes aastatetaguse ajaga, annavad kindlasti tooni noorte jazzmuusikute jõuline pealekasv, tehniline täiuslikkus, naismuusikute võidukäik ning koostöö välismaiste artistidega. Seda kõike kinnitab ka Jazzkaare valik. Enamik esinejatest on kas noored või väga noored, paljud muusikud on õppinud või täiendanud end välismaal, tihedas konkurentsis, kus ilma väga heade tehniliste oskusteta hakkama ei saaks. Iial varem pole Eesti jazz’is olnud nii palju naisi, ning vähe sellest, et need naised on muusikud, nad on ka bändide liidrid. Sel festivalil astuvad üles näiteks MaiGroup bassist Mai Agani eestvedamisel, Pae Kollektiiv pianist Kirke Karja juhtimisel, Kadri Voorand Quartet, Sofia Rubina Band, Maria Faust uue interaktiivse projektiga ning Maarja Nuut sooloesinejana.

Maailm on avanenud ja suhtlus välismaailmaga rikastab muusikat igal juhul. Koostööprojektidest välismaiste, peamiselt põhjamaiste jazzmuusikutega kuuleb Jazzkaarel juba nimetatud MaiGroupi (Eesti-Rootsi), Erki Pärnoja ansamblit (Eesti-Rootsi-Taani), elektroakustilist tantsumuusikat viljelevat Shitneyt (Eesti-Taani- Rootsi), Sooäär-Björkenheim Quarteti (Eesti-Soome-USA), eksperimentaalansamblit Maria Fausti juhtimisel (Eesti-Taani) ning elektroonilise ja ebamaise kõlaga MiaMeed (Eesti-Rootsi). Sofia Rubina kvartetis on külalisteks vene pianist Jevgeni Lebedev ning USA trompetist Jason Hunter.

16.04.2016 19.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto