Sisukord
Majandus
Postimees
16.04.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Viljandis tapeti juhuslik mööduja Rakvere kinomaja sai pärja sarikatele MARINA või SIIM (39) Nädala ilmaprognoos Isa, poeg ja püha ihu (34) Vari, kes ei nõustunud õigel ajal surema (1) Magnetiga kalapüük andis saagiks haruldase odakirve Majandus Riik süstib uude piimatööstusse kuni 15 miljonit Piimakarjapidajad otsivad ostjaid nii lähemalt kui ka kaugelt (6) Majanduse lühiuudised Minister lubab valitsuses põllumeeste huve kaitsta (3) Välismaa Põhja-Korea tähistas päikesepäeva Välismaa lühiuudised Ukraina uus katsetaja USA analüütik: Vene sanktsioonid on olnud suuresti edutud (14) Pagulaslaagris valitsevad tappev igavus ja purunenud lootused (4) Naised võtavad Euroopa parempopulismis võimust (6) Võimu võtvad naised Arvamus Vääriline finaal Päeva karikatuur Isa, poeg ja püha ihu (34) Ukraina uus katsetaja Turay vahetas usku (8) Postimees 1996. aastal: Venemaa lubas tagastada Eesti presidendi ametiraha (3) Juhtkiri: külm sõda Läänemerel (1) Sigrid Kõiv: head nädalavahetust! Ene Pajula veste: mammi pakub loosungiks «Kollaborandid ahju!»* (7) Priit Pikamäe: seadusandja kaitseks Peeter ja Tiina Nõges: mõistus kui kohastumine (2) Kultuur Üks vihje teise otsa Hundipoiss Mowgli seiklused Hukutav kiindumus Aja auk. Neil Young teeb Kraftwerki Tarbetu arhiivitöö Kõrb ja vabadus Hubane ekstreemelektroonika Prantslaste järjekordne retrokummardus Glämmi ja gruuvi Kuldse Maski valguses ja varjus Sport Tõniste: kardeti, et keskendun liiga tippspordile Realile köeti Euroliigas Türgi saun Ratas ei usu kambakate teooriasse Sõõrumaa lubab miljoneid eurosid Tõniste sõnad lükkasid Sõõrumaa Ratasest mööda (1) Seimi tee ideaali poole ja medaliheitlus Anfieldi lugude hulka lisandus veel üks imemäng Vääriline finaal AK Prantslaste järjekordne retrokummardus Kõrb ja vabadus Kuldse Maski valguses ja varjus Glämmi ja gruuvi Reidi tee kütab kirgi Lindinimese kannatused dekadentlikus metropolis Viimane veerg Las ma lõbustan sind Teeme rahval tuju paremaks Raadio-, tele-, Google'i-, Facebooki- ja iPadi-eestlased Peeter Langovitsi tagasivaade: spordisaal Toompea valitutele Arter Kuninganna Elizabeth sööb selleks, et elada, mitte ei ela, et süüa Vanalinna hästi hoitud saladus: Rataskaevu 16 Heleia Nestal Zibo: algul võtsin isiklikult, et miks inimesed mind tervitada ei taha Kevadputukad ja teised mutukad Õunaraksus käijast korruptantide süüdistajaks (2) Hirm ei vii edasi (4) Ühe sõltuvuse asemel teine Bertha Benzi unenägu Eesti misjonär päästis Aleppos tuhandeid armeenlasi (1) Filmitegija: Hedwig Büll on kangelane teistelegi kui vaid armeenlastele (2) Pikal mehel on asjadest hea ülevaade Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Riik süstib uude piimatööstusse kuni 15 miljonit

2 min lugemist
Kuigi riik suunab suure summa uude kõrgtehnoloogilisse piimatööstusse, on terve rida piimakarjapidajaid juba aasta aega piima madala kokkuostu hinna tõttu oma karjasid likvideerima asunud. Sama otsuse tegi möödunud septembris ka Albu vallas Tõnno talus 25 aastat koos abikaasaga lehmi pidanud Juta Hominit. FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Maaeluministeerium on otsustanud lõpuks käiku lasta mõni aasta tagasi maaelu arengukavasse kirjutatud suurema meetme ühistuna tegutseva tööstuse loomiseks ja jagada põhiosa piimandusse.

Tellijale

«Selle projektiga me kindlasti ootame ja loodame, et kõik need, kes selles projektis osalevad, suudavad Eestisse tuua ka uue ja tõhusama tehnoloogia,» sõnas maaeluminister Urmas Kruuse täna ministeeriumis toimunud pressi infotunnil. Minister loodab, et meede aitab ka piima võimalikku omahinda alla viia, kuna näeb selles üht praeguse piimanduskriisi põhjust.

Põllumajandustoodete töötlemise ja turustamise investeeringutoetusest suurprojektidele mõeldud 18 miljonist eurost kuni 15 miljonit on kavandatud piimandusse. Ülejäänud kolm miljonit jagatakse teiste põllumajandussektorite vahel. Toetusmeetme tingimusi sisaldav määrus peaks valmima mais ning taotlusvoor avatama oktoobris. Taotlemisele eelnevat pikka ajavahemikku põhjendab ministeerium sellega, et potentsiaalsetel taotlejatel oleks aega läbirääkimisi pidada ja kalkulatsioone teha.

15.04.2016 18.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto