Sisukord
Sport
Postimees
16.04.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Viljandis tapeti juhuslik mööduja Rakvere kinomaja sai pärja sarikatele MARINA või SIIM (39) Nädala ilmaprognoos Isa, poeg ja püha ihu (34) Vari, kes ei nõustunud õigel ajal surema (1) Magnetiga kalapüük andis saagiks haruldase odakirve Majandus Riik süstib uude piimatööstusse kuni 15 miljonit Piimakarjapidajad otsivad ostjaid nii lähemalt kui ka kaugelt (6) Majanduse lühiuudised Minister lubab valitsuses põllumeeste huve kaitsta (3) Välismaa Põhja-Korea tähistas päikesepäeva Välismaa lühiuudised Ukraina uus katsetaja USA analüütik: Vene sanktsioonid on olnud suuresti edutud (14) Pagulaslaagris valitsevad tappev igavus ja purunenud lootused (4) Naised võtavad Euroopa parempopulismis võimust (6) Võimu võtvad naised Arvamus Vääriline finaal Päeva karikatuur Isa, poeg ja püha ihu (34) Ukraina uus katsetaja Turay vahetas usku (8) Postimees 1996. aastal: Venemaa lubas tagastada Eesti presidendi ametiraha (3) Juhtkiri: külm sõda Läänemerel (1) Sigrid Kõiv: head nädalavahetust! Ene Pajula veste: mammi pakub loosungiks «Kollaborandid ahju!»* (7) Priit Pikamäe: seadusandja kaitseks Peeter ja Tiina Nõges: mõistus kui kohastumine (2) Kultuur Üks vihje teise otsa Hundipoiss Mowgli seiklused Hukutav kiindumus Aja auk. Neil Young teeb Kraftwerki Tarbetu arhiivitöö Kõrb ja vabadus Hubane ekstreemelektroonika Prantslaste järjekordne retrokummardus Glämmi ja gruuvi Kuldse Maski valguses ja varjus Sport Tõniste: kardeti, et keskendun liiga tippspordile Realile köeti Euroliigas Türgi saun Ratas ei usu kambakate teooriasse Sõõrumaa lubab miljoneid eurosid Tõniste sõnad lükkasid Sõõrumaa Ratasest mööda (1) Seimi tee ideaali poole ja medaliheitlus Anfieldi lugude hulka lisandus veel üks imemäng Vääriline finaal AK Prantslaste järjekordne retrokummardus Kõrb ja vabadus Kuldse Maski valguses ja varjus Glämmi ja gruuvi Reidi tee kütab kirgi Lindinimese kannatused dekadentlikus metropolis Viimane veerg Las ma lõbustan sind Teeme rahval tuju paremaks Raadio-, tele-, Google'i-, Facebooki- ja iPadi-eestlased Peeter Langovitsi tagasivaade: spordisaal Toompea valitutele Arter Kuninganna Elizabeth sööb selleks, et elada, mitte ei ela, et süüa Vanalinna hästi hoitud saladus: Rataskaevu 16 Heleia Nestal Zibo: algul võtsin isiklikult, et miks inimesed mind tervitada ei taha Kevadputukad ja teised mutukad Õunaraksus käijast korruptantide süüdistajaks (2) Hirm ei vii edasi (4) Ühe sõltuvuse asemel teine Bertha Benzi unenägu Eesti misjonär päästis Aleppos tuhandeid armeenlasi (1) Filmitegija: Hedwig Büll on kangelane teistelegi kui vaid armeenlastele (2) Pikal mehel on asjadest hea ülevaade Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tõniste sõnad lükkasid Sõõrumaa Ratasest mööda

4 min lugemist
EOK täiskogu hääletas uut presidenti FOTO: Tairo Lutter

Pärast seda, kui Tõnu Tõniste oli Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendivalimiste esimeses voorus välja langenud, astus ta kõnepulti ja kutsus teises voorus hääletama Urmas Sõõrumaa poolt. «Pool naljatades on üteldud, et meist kolmest kokku saaks ideaalse presidendi. Kui Sõõrumaa saab valituks, saab minust asepresident – seega, kui hääletate Sõõrumaa poolt, saate kaks kolmandikku ideaalsest presidendist,» lausus ta.

Tellijale

Võimalik, et just need sõnad andsid kahtlejatele tõuke hääletada teises voorus Sõõrumaa poolt ning võtta suurärimehel poliitik Jüri Ratase vastu napimast napim võit 61:60. Avavoorus Tõniste poolt hääletanud 29 EOK liikmest suunasid oma hääle edasi Sõõrumaale 24. Ratas sai samal ajal juurde vaid viis häält.

Pärast tulemuste teatavaks tegemist Sõõrumaa ja Tõniste kaelustasid, Ratase näoilme väljendas selgelt pettumust. «Tõnu öeldud sõnu… neid ma ei unusta! Kavatsen teha temaga väga süsteemset koostööd,» lubas Sõõrumaa, kes kutsus peale Tõniste asepresidendiks ka endise vasaraheitja Jüri Tamme.

Pingelisele hääletusele eelnesid kolme kandidaadi kõned. Ratase jutt oli sorav, lihvitud, selge, ent… ehk liiga masinlik ja liiga vähe asjast rääkiv. See oli kogenud poliitiku veatu, ent vähe puudutav esinemine.

15.04.2016 18.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto