Sisukord
Tallinn
Tänane leht
18.04.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Eestlased aitasid Hollandis röövli kinni pidada Vene hävitaja häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit Pommihirm Tartu kesklinnas Korruptsioonikirves endise võrdõigusvoliniku kohal (11) IRLi kristlik ühendus kutsus riiki sekkuma kiriku müüki Bussipileti hind võib ostukohtades erineda 500 protsenti Eesti lühiuudised Isehakanud (trooni)pretendent alustas Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse (4) Kergliiklusteel tuleb ratturitel ja jalutajatel üksteisega arvestada Värbaja: töötu peaks hoidama oma teadmisi ja oskusi värskena Horoskoop Väidetav meilikontode lukustaja jäi kohtus õigeks (1) Male Iga kodus istutud nädal võtab töötult lootust Majandus Firmaautode leebema maksustamise ideekavand on lõpuks valmis (1) Ukraina tudengid õpivad Eestis e-riiki Eesti on tegemas uudset tööjõuprognoosi (2) Välismaa Zaatari põgenikelaager on Jordaania suuruselt neljas linn Paavst Franciscus väisas Lesbosel põgenikelaagrit Ekspert: põgenikelaagreid tuleb vaadata kui linnu (8) Esileedi kui ekspordiartikkel Arvamus Daniel Pipes: Euroopa tulevikuvisiooni näeme Ceutas ja Melillas (10) Igipõline võitlus, milles kaotaja on alati rattur (3) Andrus Soodla: struktuurse tasakaalu õppetund (10) Aimar Ventsel: lugedes teoloog Peeter Espaki intervjuud… (15) Juhtkiri: ebavõrdsusvolinik Postimees 1991. aastal: lennuõnnetus Harjumaal Urve Eslas: «ma ei ole» - kultuurist välja tõukamisest (5) Raul Eamets: miks ei saa pensionifonde investeerida Eesti ettevõtetesse? (26) Kultuur Kultuuri lühiuudised Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab «Luikede järv»: puhas klassika ilma trikkideta Sport Seim: Rios tuleb tõsta end ribadeks, kasvõi opilauale (2) 30 minutit, mis viisid Eesti vägilased olümpiale Avaringi kaos ja Vene torpeedo mängisid võidu taas Rosbergile (1) Vanameister Kriisa valus hetk Viimased paarkümmend minutit päästsid väärt medali Nurme viibis hetkes, kolmikõdede olümpiatrio sai viimase liikme Tallinn Tallinna uudised Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse (4) Tarbija Poed kasutavad ostjate andmeid turunduseks Peakatete hooldamine nõuab kannatlikkust AK Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab Tartu Pommihirm Tartu kesklinnas Klaasi tänav areneb, uus tehas sai nurgakivi Pardid said selga värske võistlusvormi Mart Helme jagas Palal verbaalseid jalahoope (5) Juhtkiri: linn taandub ärihuvide ees (2) Uus häda: mõnes kohas on koolimaja liiga suureks jäänud Muffinitegu pole ealeski nii raske olnud Noorusekultus kui karuteene meile kõigile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse

2 min lugemist
Suur osa Tallinnas tekkivast ehitusprahist jõuab prügila asemel loodusesse. FOTO: Sander Ilvest

Kui viimastel aastatel on Tallinnas prügi metsa alla viimine üldiselt vähenenud, siis tänavune kevad üllatas taas ebameeldivalt arvukate loodusse toimetatud prahihunnikutega, peamiselt ehitusprahiga.

Tellijale Tellijale

«See, mis käesoleval aastal Tallinnas toimub, on täiesti uskumatu. Ilusatesse kohtadesse, haljasaladele viiakse vanu diivaneid ja külmkappe,» rääkis heakorra valdkonda kureeriv abilinnapea Arvo Sarapuu. «Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder rääkis, et alles hiljuti oli Pirita randa toodud mitu telerit ja külmkappi. Ise käisin Rahumäe kalmistul ja ühele hauaplatsile oli vana teler viidud. Ma ei kujuta ette, mis mõttemaailm on nendel inimestel, kes niisugustesse kohtadesse prügi viivad.»

Eriti torkavad prügihunnikud silma lauluväljaku taga Narva maantee äärsel Paeväljal. Enamasti on tegemist ehitusjäätmete ja vana mööbliga, olmeprügi oli näha vaid ühes kohas. Vanad aknad, ehitusplaadid ja sektsioonmööbli detailid on hoolikalt virna laotud. Nende kõrval seisavad sirges reas rohelised ehitusprahi kotid. Kohe Paevälja sissesõidutee kõrvale on keegi sümmeetriliselt ladunud paarkümmend vana rehvi. Vana köögitehnikat ja pehmet mööblit hakkab silma igal pool.

16.04.2016 19.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto