Sisukord
Välismaa
Tänane leht
18.04.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Eestlased aitasid Hollandis röövli kinni pidada Vene hävitaja häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit Pommihirm Tartu kesklinnas Korruptsioonikirves endise võrdõigusvoliniku kohal (11) IRLi kristlik ühendus kutsus riiki sekkuma kiriku müüki Bussipileti hind võib ostukohtades erineda 500 protsenti Eesti lühiuudised Isehakanud (trooni)pretendent alustas Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse (4) Kergliiklusteel tuleb ratturitel ja jalutajatel üksteisega arvestada Värbaja: töötu peaks hoidama oma teadmisi ja oskusi värskena Horoskoop Väidetav meilikontode lukustaja jäi kohtus õigeks (1) Male Iga kodus istutud nädal võtab töötult lootust Majandus Firmaautode leebema maksustamise ideekavand on lõpuks valmis (1) Ukraina tudengid õpivad Eestis e-riiki Eesti on tegemas uudset tööjõuprognoosi (2) Välismaa Zaatari põgenikelaager on Jordaania suuruselt neljas linn Paavst Franciscus väisas Lesbosel põgenikelaagrit Ekspert: põgenikelaagreid tuleb vaadata kui linnu (8) Esileedi kui ekspordiartikkel Arvamus Daniel Pipes: Euroopa tulevikuvisiooni näeme Ceutas ja Melillas (10) Igipõline võitlus, milles kaotaja on alati rattur (3) Andrus Soodla: struktuurse tasakaalu õppetund (10) Aimar Ventsel: lugedes teoloog Peeter Espaki intervjuud… (15) Juhtkiri: ebavõrdsusvolinik Postimees 1991. aastal: lennuõnnetus Harjumaal Urve Eslas: «ma ei ole» - kultuurist välja tõukamisest (5) Raul Eamets: miks ei saa pensionifonde investeerida Eesti ettevõtetesse? (26) Kultuur Kultuuri lühiuudised Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab «Luikede järv»: puhas klassika ilma trikkideta Sport Seim: Rios tuleb tõsta end ribadeks, kasvõi opilauale (2) 30 minutit, mis viisid Eesti vägilased olümpiale Avaringi kaos ja Vene torpeedo mängisid võidu taas Rosbergile (1) Vanameister Kriisa valus hetk Viimased paarkümmend minutit päästsid väärt medali Nurme viibis hetkes, kolmikõdede olümpiatrio sai viimase liikme Tallinn Tallinna uudised Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse (4) Tarbija Poed kasutavad ostjate andmeid turunduseks Peakatete hooldamine nõuab kannatlikkust AK Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab Tartu Pommihirm Tartu kesklinnas Klaasi tänav areneb, uus tehas sai nurgakivi Pardid said selga värske võistlusvormi Mart Helme jagas Palal verbaalseid jalahoope (5) Juhtkiri: linn taandub ärihuvide ees (2) Uus häda: mõnes kohas on koolimaja liiga suureks jäänud Muffinitegu pole ealeski nii raske olnud Noorusekultus kui karuteene meile kõigile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esileedi kui ekspordiartikkel

3 min lugemist
USA vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump ja sloveenitarist Melania abiellusid 2005. aastal. FOTO: Scanpix/AP

Väikelinnad on naljakad. Nähes seal ringi sõitmas riigitelevisiooni autot, on enamiku esimene mõte, et keegi on vist ära tapetud või on juhtunud midagi muud kuritegelikku. Pole just palju põhjuseid, mis meelitaks ajakirjanikke maapiirkondadesse. Veel vähem tõenäoline on, et sinna saabuks keegi teiselt poolt ookeani, kuid just nii juhtus 5000 elanikuga Sevnicas. Rahvusvaheline meedia, mis üldjuhul satub väikelinnadesse vaid looduskatastroofide korral, on viimasel ajal selle Sloveenia väikelinna oma piiramisrõngasse võtnud.

Tellijale Tellijale

Ajendiks muidugi Donald Trumpi presidendivalimiste kampaania ja tema abikaasa Melania Knauss. Algselt Melanija Knavsi nime kandnud sloveen on selle praeguseks ameerikapärastanud, olgu põhjuseks siis nime lihtsam hääldamine uuel kodumaal või selle parem kõla. Alates hetkest, mil selgus, et Melaniast kui Trumpi kaasast võib saada järgmine Valge Maja esileedi, tabas naise sünnilinna Sevnicat välisajakirjanike sissevool. Kiiresti sai neile aga selgeks, et ei ole just lihtne võimaliku uue presidendiproua kohta midagi tõeliselt huvitavat leida. Ta oli harilik tüdruk, kes veetis oma lapsepõlve kortermaja ees mängides, koolis käies ja sõpradega suheldes nagu iga teine tavaline teismeline.

16.04.2016 19.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto