Sisukord
Välismaa
Tänane leht
18.04.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Eestlased aitasid Hollandis röövli kinni pidada Vene hävitaja häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit Pommihirm Tartu kesklinnas Korruptsioonikirves endise võrdõigusvoliniku kohal (11) IRLi kristlik ühendus kutsus riiki sekkuma kiriku müüki Bussipileti hind võib ostukohtades erineda 500 protsenti Eesti lühiuudised Isehakanud (trooni)pretendent alustas Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse (4) Kergliiklusteel tuleb ratturitel ja jalutajatel üksteisega arvestada Värbaja: töötu peaks hoidama oma teadmisi ja oskusi värskena Horoskoop Väidetav meilikontode lukustaja jäi kohtus õigeks (1) Male Iga kodus istutud nädal võtab töötult lootust Majandus Firmaautode leebema maksustamise ideekavand on lõpuks valmis (1) Ukraina tudengid õpivad Eestis e-riiki Eesti on tegemas uudset tööjõuprognoosi (2) Välismaa Zaatari põgenikelaager on Jordaania suuruselt neljas linn Paavst Franciscus väisas Lesbosel põgenikelaagrit Ekspert: põgenikelaagreid tuleb vaadata kui linnu (8) Esileedi kui ekspordiartikkel Arvamus Daniel Pipes: Euroopa tulevikuvisiooni näeme Ceutas ja Melillas (10) Igipõline võitlus, milles kaotaja on alati rattur (3) Andrus Soodla: struktuurse tasakaalu õppetund (10) Aimar Ventsel: lugedes teoloog Peeter Espaki intervjuud… (15) Juhtkiri: ebavõrdsusvolinik Postimees 1991. aastal: lennuõnnetus Harjumaal Urve Eslas: «ma ei ole» - kultuurist välja tõukamisest (5) Raul Eamets: miks ei saa pensionifonde investeerida Eesti ettevõtetesse? (26) Kultuur Kultuuri lühiuudised Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab «Luikede järv»: puhas klassika ilma trikkideta Sport Seim: Rios tuleb tõsta end ribadeks, kasvõi opilauale (2) 30 minutit, mis viisid Eesti vägilased olümpiale Avaringi kaos ja Vene torpeedo mängisid võidu taas Rosbergile (1) Vanameister Kriisa valus hetk Viimased paarkümmend minutit päästsid väärt medali Nurme viibis hetkes, kolmikõdede olümpiatrio sai viimase liikme Tallinn Tallinna uudised Tallinna ehituspraht viiakse loodusesse (4) Tarbija Poed kasutavad ostjate andmeid turunduseks Peakatete hooldamine nõuab kannatlikkust AK Jazzkaar elab, nooreneb ja katsetab Tartu Pommihirm Tartu kesklinnas Klaasi tänav areneb, uus tehas sai nurgakivi Pardid said selga värske võistlusvormi Mart Helme jagas Palal verbaalseid jalahoope (5) Juhtkiri: linn taandub ärihuvide ees (2) Uus häda: mõnes kohas on koolimaja liiga suureks jäänud Muffinitegu pole ealeski nii raske olnud Noorusekultus kui karuteene meile kõigile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Zaatari põgenikelaager on Jordaania suuruselt neljas linn

2 min lugemist
Aerofoto Jordaanias asuvast Zataari põgenikelaagrist. FOTO: SCANPIX/REUTERS

Laager, mis asub vaid 15 kilomeetri kaugusel Süüria piirist, avati ametlikult 29. juulil 2012, et majutada 2011. aastal puhkenud Süüria kodusõja eest Jordaaniasse põgenevaid inimesi. Paljudest laagri konteinerelamutest on saamas kodud, kus on olemas ka telepilt ja hädapärane kööginurk, mida tavaliselt põgenikelaagrist ei leia. Seega ongi Zaataris praegu omapärane hübriidasustus, mis meenutab kohati juba linna, aga on siiski ikka veel laager. Igal juhul on see elanike arvult juba ületanud naabruses asuva Al-Mafraqi linna ja on praegu Jordaania suuruselt neljas asustus.

Tellijale Tellijale

Konflikti jätkumine tähendab lisaks Euroopale ka pidevat põgenikekoormat naaberriikidele. 6,2 miljoni elanikuga Jordaanias on Süüria pagulasi praeguseks üle 1,5 miljoni. 80 000 neist elab üle viie ruutkilomeetri suurusel alal keset Jordaania kõrbe, kus asub aina paisuv Zaatari põgenikelaager. See on aga vähem kui 10 protsenti Jordaaniasse põgenenud süürlastest. Enamik neist elab Jordaania linnades ja külades, mis paneb riigi tugeva surve alla. Algul võõrustasid pagulasi nende sugulased, sõbrad ja kohalikud kogukonnad, kuid sissevoolu suurenedes polnud Jordaanial polnud muud valikut kui avada ka eraldi laagrid.

Konkurents töö- ja koolikohtadele ning veevarudele on pagulaste tõttu suurem. Keerulisim probleem ongi vesi, sest Zaatari püstitati keset kõrbe ja Jordaania on üks enim veenappuse all kannatavaid riike maailmas. Lisaks süürlastele tuleb Jordaanial hakkama saada ka pagulaste vooga Palestiinast ja Iraagist.

16.04.2016 19.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto